Muzyka

"Music Sounds Better With You" w końcu w serwisach cyfrowych

Kultowy utwór Stardust - "Music Sounds Better With You" - pojawi się po raz pierwszy w serwisach cyfrowych 28 czerwca.
Trio w składzie Thomas Bangalter (Daft Punk), Alan Braxe i Benjamin Diamond z okazji 21-lecia utworu ogłosili również specjalne wydanie singla na 12-calowym winylu.

"Music Sounds Better With You" to jeden z klasycznych utworów francuskiej muzyki dance. Trudno uwierzyć, że przez 21 lat od premiery kawałek był niedostępny w serwisach cyfrowych. Wreszcie fani będą mogli cieszyć się tym ponadczasowym utworem, który świetnie łączy brzmienia retro z technotopijną przyszłością.

Alan Braxe i Thomas Bangalter poznali się przypadkiem na domówce w połowie lat 90. Artyści nawiązali kreatywne partnerstwo, którego pierwszym owocem był singiel "Vertigo" (1997). Niedługo potem Jean-Sébastien Bernard i Pascal Esposito (aka Jess & Crabbe) zaprosili twórców do występu na żywo. Braxe poprosił Bangaltera, by ten zagrał na klawiszach. Do tej pary dołączył Benjamin Diamond na wokalu. Trio postanowiło skomponować coś razem. Inspiracją okazały się sample z hitu Chaki Khan "Fate" (1981). "Music Sounds Better With You" powstało za pomocą najbardziej podstawowych technologii do komponowania muzyki elektronicznej: starej płyty z nagraniem disco, dwóch samplerów i sekwencji MIDI zapisanej na niebieskiej dyskietce.

20 lipca 1998 "Music Sounds Better With You" ukazało się jako jednostronny singiel 12-calowy. Utwór został entuzjastycznie przyjęty przez undergroundową scenę klubową we Francji i szybko rozprzestrzenił się w innych krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Kwestią czasu było, by singiel przedostał się do głównego nurtu. Dzięki sprzedaniu licencji Virgin Records, do kawałka udało się stworzyć klip w reżyserii wizjonera Michela Gondry'ego. MTV emitowało wideo na najwyższej rotacji. Był to wiral jeszcze sprzed ery ogólnodostępnego internetu.

Latem 1998 Stardust kontynuowało pracę nad kolejnymi utworami. Krążyły plotki, że muzycy otrzymali propozycje bajońskich sum za nagranie pełnowymiarowego albumu. Artyści stwierdzili jednak, że nie wydadzą kontynuacji "Music Sounds Better With You". Zostawili świat z tym jednym, perfekcyjnym nagraniem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca