Muzyka

Jazz w Akwarium | Iwona Kmiecik feat. Damian Niewiński

Iwona Kmiecik feat. Damian Niewiński

Blues, swing, hip-hop, słowiańskie melodie, improwizacja,
3 instrumenty i dwoje muzyków. To niecodzienna kombinacja, dająca obłędny efekt. Artyści wykonają autorskie kompozycje oraz zbiór ulubionych tematów stworzonych przez takie tuzy jak Chick Corea, Nina Simone, czy Krzysztof Komeda.

Iwona  Kmiecik – śpiew, instr. klawiszowe/ vocal, piano
Doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej wokalistyka. Laureatka nagrody za najlepszą warstwę muzyczną (piosenka Ziemia Księżyc) w konkursie Polskiego Radia i ZAiKS, Piosenka na 100. Kompozytorka, współproducentka dwóch autorskich albumów Kolor Szlachetności (2013) i Tylko dziś (2018). Solistka i chórzystka w Spektaklu/Oratorium Pamiętnik z powstania warszawskiego w reżyserii Krystyny Jandy z muzyką Jerzego Satanowskiego. Solistka i chórzystka w Operze Czarodziejska Góra Pawła Mykietyna, w reżyserii Andrzeja Chyry. I Sopran w projekcie Kwadrofonik i Goście - wykonania słynnej kompozycji Steve'a Reich'a Music For 18 Musicians. Laureatka Grand Prix Międzynarodowego Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze i Nagrody Głównej Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

DAMIAN NIEWIŃSKI – perkusja/ drums
Perkusista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty. Współpracował między innymi z takimi wspaniałymi artystami jak, Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Obecnie współpracuje na stałe min. z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, zespołem Flue, Wojciechem Klichem, grupą Trzy, Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Nieustannie koncertuje w kraju jak i za granicą, udziela się również jako muzyk sesyjny.

Jazz w Akwarium | Iwona Kmiecik feat. Damian Niewiński

kup bilety WARSZAWA
Akwarium - Skwer Hoovera 2019-11-13
13 listopada 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 20 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca