Muzyka

Jazz w Akwarium | Quantum Trio

Quantum Trio – polsko-chilijskie jazzcore’owe trio w składzie: Michał Jan Ciesielski (saksofony), Kamil Zawiślak (fortepian), Luis Mora Matus (perkusja). Funkcjonują pomiędzy Rotterdamem a Gdańskiem, gdzie pracują i tworzą. Z obu tych miejsc czerpią inspiracje, oba są miastami portowymi, gdzie krzyżują się kultury, rodzą nowe pomysły, skąd wieje wiatr świeżości. Zespół wydał trzy studyjne płyty: „Gravity” (For-Tune, 2015), która otrzymała tytuł „Debiut Roku 2015” wg. Polish Jazz oraz podwójny album „Duality: ParLcles & Waves” (Nei Gong Music, 2017) doceniany przez publiczność i krytykę w Polsce i za granicą. „Quality Studio Live” to pierwszy album nagrany przez zespół na żywo z publicznością w warszawskim studio Quality. W grudniu 2017 roku zespół zdobył Grand Prix na fesZwalu Jazz Juniors, jednego z najbardziej presZżowych fesZwali w Polsce. Najnowszy, trzeci studyjny album pt. “Red Fog” (Emme Record Label, 2019), nagrany został w okolicach Rzymu. Jest to synteza eklektycznego stylu grupy. Kompozycje są bardzo skupione, pełne energii, ale także głębokiej refleksji. Grupa połączyła swoje poprzednie znaki rozpoznawcze w nowoczesne i ciężkie, jazzcore’owe brzmienie. Tematem przewodnim albumu jest symbolizm natury ludzkiej - to, co podświadome, ukryte i pierwotne, tkwiące w każdym człowieku.

Michał Jan Ciesielski - jest saksofonistą, kompozytorem, producentem muzycznym i realizatorem dźwięku. Absolwent gdańskiej aMuz, studiował również w konserwatorium Codarts w Roferdamie. Wchodzi w skład zespołów Tymona Tymańskiego (MU, The Transistors, Yasstet/ Yass Ensemble), Marcina Świetlickiego (Zgniłość), Sławka Jaskułke (Komeda Recomposed), Orange Trane, Sun DRA, Pył i wielu innych.

Kamil Zawiślak - to nie tylko kompozytor i pianista, ale też wokalista i producent. Ukończył fortepian jazzowy na holenderskiej uczelni Codarts Roferdam. Jego drugą twarzą jest Wishlake – projekt osadzony w popowej alternatywie z domieszką wielu innych inspiracji. Współpracuje też z holenderskim zespołem TEMKO, będącym mieszanką współczesnej kameralistyki, minimalizmu, improwizacji i ambientu.

Luis Mora Matus - urodził się w SanZago de Chile, gdzie stawiał pierwsze kroki jako perkusista. W wieku 18 lat wyjechał do Sao Paulo w Brazylii, gdzie oprócz nauki w Berklee / Souza Lima, zgłębiał tajniki rytmu w szkole samby Vai Vai. Ostatecznie przeprowadził się do Holandii, gdzie ukończył konserwatorium Codarts w Roferdamie. Współtworzy zespoły: Igi Kres / Ofelii, Koreańczyka Jun Hyung An oraz Cypryjczyka Ermisa Michail, kolumbijskiej wokalistki, a prywatnie żony, Juliany MarZny.

 

„(...) od początku do końca utrzymuje słuchacza w napięciu, będąc zdecydowanie jednym z najbardziej ekscytujących albumów tego roku”

Adam Baruch, Polish Jazz

„Red Fog jest kolejnym elektryzującym dowodem bezdennej wyobraźni Quantum Trio na temat swoich możliwości. ”

Geno Thackara, All About Jazz

"Red Fog już od pierwszych dźwięków, mówiąc wprost, wgniata w fotel (...) Jeden z tych zespołów, których muzyka (..) pchnąć może i tak już mocno rozpędzoną scenę polskiego jazzu na jeszcze wyższe obroty. Są już rewelacyjni, a coś mi mówi, że ich potencjał pozwoli im nas jeszcze nie raz potężnie zaskoczyć i zachwycić."

Jędrzej Janicki, JazzPRESS

„Efekt muzyczny, przy tak minimalnych środkach, jest zachwycający. Kompozycje na „Red Fog” są pełne, pobudzające i znakomicie zagrane. (...) To jazz dla szerszego grona słuchaczy, którego można słuchać często, ale nie często występujący w tak dobrym wykonaniu.”

Jarosław Szczęsny, nowamuzyka.pl

„To, co sprawia, że Red Fog jest tak niesamowitym osiągnięciem, jest to, jak precyzyjny i techniczny, a jednocześnie prawdziwie fajny jest każdy utwór. (...) Zdecydowanie album, którego nie wolno przeoczyć”

Scof Murphy, Heavy Blog Is Heavy

Jazz w Akwarium | Quantum Trio

kup bilety WARSZAWA
Akwarium - Skwer Hoovera 2019-11-27
27 listopada 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 15 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca