Muzyka

PRO8L3M wracają do sztuki brutalnej

PRO8L3M zaprezentowali singel "Skrable" zapowiadający "Art Brut 2".
Całość materiału na "Art Brut 2" oparta została o sample z polskiej muzyki z lat 70, 80 i 90. Numer "Skrable" wykorzystuje fragment utworu Mikołaja Hertla "Promień ciemności".

Do sieci trafił pierwszy singel promujący nowy materiał PRO8L3M "Art Brut 2". Będzie on swoistą kontynuacją pierwszej odsłony. "Skrable" zdradzają grę konwencją i mogą stanowić spore zaskoczenie dla osób, które spodziewały się po wydawnictwie jedynie surowego, mocnego uderzenia. Klip do utworu znalazł się już na YouTube, a sam singel na Spotify oraz innych platformach streamingowych.

Wydany nieoficjalnie "Art Brut" był dla PRO8L3M wydawnictwem przełomowym, którego bezkompromisową formułą zainteresowało się mnóstwo ludzi. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90., na których bazowało wydawnictwo, pozostawiło artystom niedosyt. Mając jeszcze kilka pomysłów, duet postanowił w 2020 roku uzupełnić to, czego nie udało się zaprezentować 6 lat temu. I tak, już 28 lutego ukaże się "Art Brut 2".

Jak wskazuje pierwszy singel "Skrable", rzeczywistość przemiesza się z przełomem lat 90. i 00.. Usłyszymy, jak wyglądało dorastanie w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życie w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii. Oprócz rzeczy lżejszych w formie, możemy spodziewać się również refleksyjnych i autobiograficznych kawałków.

Pod względem muzycznym materiał będzie bazować w całości na polskich samplach, także niszowych twórców wczesnej polskiej elektroniki, jednak usłyszymy też sporo autorskich produkcji Steeza. Styl "Art Brut 2" będzie wypadkową surowych brzmień znanych z "Art Brut" z bardziej wysublimowaną produkcją "Widma".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca