Muzyka

Austra w Warszawie z nową płytą

Austra wraca do Warszawy. 20 maja zagra koncert w klubie Niebo.
Nowy krążek Kanadyjki poprzedza singiel "Risk It", pierwszy nowy utwór od czasu znakomitego albumu "Future Politics" z 2017 roku.

- Myślę, że to piosenka wyrażająca lęk przed byciem zbyt czułym, podatnym na zranienie - mówi Jasmin Mozzafari, autorka teledysku do "Risk It".

Katie Stelmanis, która jako nastolatka uczyła się klasycznego operowego śpiewu założyła zespół z przyjaciółką ze szkolnych czasów Mayą Postepski (znaną także z projektu Trust), która zaraziła ją fascynacjami ze świata muzyki elektronicznej i techno/electro. Przez ostatnią dekadę Austra zyskała światową popularność dzięki doskonałej fuzji electro-popu, mrocznego, nieco gotyckiego, glamour i estetyki queer.

Katie Austra Stelmanis ogłosiła, że jej czwarty album "HiRUDiN" ukaże się 1 maja.

Na nowym albumie Austra przyjęła zupełnie inne, swobodne podejście do nagrywania. Szukając nowych współpracowników, zarezerwowała trzy dni sesji w Toronto z muzykami-improwizatorami, których nigdy wcześniej nie spotkała. Gromadząc wielką i żywą masę materiałów źródłowych, artystka zamknęła się w studiu na hiszpańskiej wsi i zastosowała kolażowe podejście do pobierania próbek, aranżacji, pisania i produkcji, aby ujawnić piosenki, które utworzą album. `HiRUDiN´ po raz pierwszy przynosi efekt pracy także współproducentów, Rodaidha McDonalda i Josepha Shabasona, zaś za miks i master całości odpowiadali David Wrench i Heba Kadry.

Podczas gdy trzeci album Austry, "Future Politics" (z 2017 roku), dotyczył zewnętrznych struktur władzy kształtujących społeczeństwo, "HiRUDiN" wskazuje na siebie. Nazwany po peptydach uwalnianych przez pijawki, zmniejszających krzepliwość krwi, które są najsilniejszym antykoagulantem w świecie, Austra na albumie mówi o znaczeniu uzdrawiania siebie, wyzwalaniu się od szkodliwych wpływów i znalezieniu siły na odbudowę, odkrywając swoje najskrytsze pragnienia. Z pomocą swojego najbardziej introspektywnego, a zarazem pomysłowego oświadczenia, Austra skacze w nieznane.

Austra pojawi się na koncercie w Warszawie z materiałem z nowego albumu - 20 maja zagra w Klubie Niebo.

1. Anywayz
2. All I Wanted
3. How Did You Know?
4. Your Family
5. Risk It
6. Interlude I
7. It´s Amazing
8. Mountain Baby feat. Cecile Believe
9. I Am Not Waiting
10. Interlude II
11. Messiah


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca