Muzyka

Renata Przemyk i Vienio kłamią

Renata Przemyk i Vienio zaprezentowali klip do wspólnego utworu "Kłamiesz"
"Kłamiesz" to pierwszy singel promujący jubileuszowe wydawnictwo "Renata Przemyk i mężczyźni". Trzynaście piosenek na trzydziestolecie pracy artystycznej, zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi mężczyznami. Renata Przemyk i Vienio zaśpiewali wspólnie piosenkę z płyty "Rzeźba dnia" z 2014 roku. Teledysk wedle pomysłu i reżyserii Jarosława Migonia, z obrazami Jacka Sroki, w swojej intrygującej, pulsującej kolorem formie budzi wiele emocji i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć.

- Jacek Sroka to znany krakowski malarz i grafik, wykładowca krakowskiej ASP - tłumaczy Renata Przemyk. - Ogromne wrażenie zrobiło na mnie jego malarstwo a Jarek zaproponował mi użycie jego obrazów. Jest tak mocne i wyraziste, że od razu nam pasowało do opowieści o relatywizmie współczesnego świata. Ma wyraźny przekaz. Na obrazach Jacka jest żywioł, kolor i pasja. Jest człowiek uwikłany w dylematy, walczący o ideę albo rozbity refleksją o niej. Malarstwo Sroki wytrąca ze strefy komfortu. I w tej piosence też o to chodzi.

- "Kłamstwo jest narzędziem, które deformuje świat - dodaje Renata Przemyk. - Próbujemy ten świat upiększać na wszelkie możliwe sposoby, co ma nam ułatwić relacje międzyludzkie. Omijamy tematy trudne, tłumaczymy sobie, że w ten sposób chronimy bliskich, a to rozbija nasze związki, przyjaźnie, czy kontakty biznesowe. Prawda i tak znajdzie ujście i uderzy w te relacje i w nas ze zdwojoną siłą. Vienio dopisał bardzo dobitny tekst do tej piosenki, dzięki czemu wymowa całości jest jeszcze silniejsza.

Premiera płyty "Renata Przemyk i mężczyźni" odbędzie się 8 maja.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca