Muzyka

"Skrzypek na dachu" dla Thomasa Kaila

Thomas Kail wyreżyseruje nową wersję musicalu "Skrzypek na dachu".
"Skrzypek na dachu" ("Fiddler on the Roof") to musical z muzyką Jerry'ego Bocka i tekstem Sheldona Harnicka. Historia luźno oparta na prozie Szolema Alejchema jest osadzona w realiach strefy osiedlenia carskiej Rosji w fikcyjnej wsi Anatewka na początku XX wieku. Głównym bohaterem jest Tewje Mleczarz, ojciec pięciu córek, który próbuje chronić żydowskie tradycje w szybko zmieniającym się świecie.

Oryginalna produkcja na Broadwayu, mająca premierę w 1964 roku, jako pierwszy musical w historii przekroczyła 3000 przedstawień będąc na afiszu przez prawie 10 lat (rekord pobity 8 lat później przez "Grease"). Przedstawienie zdobyło dziewięć nagród Tony, zaowocowało pięcioma wznowieniami na Broadwayu, adaptacją filmową z 1971 roku, kilkudziesięcioma wystawieniami w Polsce oraz dziesiątkami adaptacji w innych językach.

Thomas Kail ma na koncie nagrodę Tony i realizację musicali "Hamilton" oraz "In the Heights" na Broadwayu. Scenariusz nowej wersji napisze Steven Levenson, który pracował przy serialu "Fosse/Verdon".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca