Muzyka

RZA zainspirowany Bruce em Lee

Raper, muzyk i filmowiec w jednej osobie - RZA - opublikował nową piosenkę. Nagranie "Be Like Water" zainspirowane zostało Bruce'em Lee.
Utwór "Be Like Water" trafił do dokumentu ESPN o mistrzu sztuk walk. Produkcja zatytułowana "30 for 30" miała premierę 7 czerwca. - Nauki Bruce'a Lee sięgają daleko poza sztuki walk - komentuje RZA. - To cała filozofia i świadomość. Jego cytat "bądź wodą przyjacielu" (be water my friend) jest tak głęboki i wielowymiarowy. Chodzi o to, że przystosowując się do nowych sytuacji w życiu, czasem musimy płynąć z prądem, a kiedy indziej uderzać niczym tsunami.

RZA jest oddanym miłośnikiem sztuk walk i Bruce'a Lee, czego dowodem chociażby tytuł debiutanckiej płyty jego zespołu, Wu-Tang Clanu - "Enter the Wu-Tang (36 Chambers)", który nawiązuje do kinowego klasyka z udziałem Bruce'a Lee - "Wejście smoka" ("Enter the Dragon"). Artysta zrealizował również film "Człowiek o żelaznych pięściach" o sztukach walk.

Bruce Lee urodził się w San Francisco, ale gdy miał rok wraz z rodzicami wrócił do Hong Kongu. To tutaj zrealizował większość swoich filmów. Zmarł w 1973 roku, mając 32 lata. Jego najsłynniejsze obrazy to "Wejście smoka", "Wściekłe pięści" i "Droga smoka".
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca