Muzyka

Patrycja Markowska i Dawid Dubajka wspiera społeczność LGBT

Patrycja Markowska z Dawidem Dubajką nagrała piosenkę "W ramionach", która jest swoistym protest songiem i wyrazem wsparcia dla społeczności LGBT. Klip zaczyna się od słów "Prawa człowieka nie są ideologią".
Czerwiec jest miesiącem, w którym społeczności LGBT mówią prawdę o sobie. Celebrują prawo do wolności, do bycia sobą. Tak jest od 1969 roku, kiedy to na skutek napaści policji w NYC odbyła się pierwsza szeroka manifestacja środowiska homoseksualnego. Wydaje się, że powinny to być zamierzchłe, dawno już nieaktualne czasy. Niestety nadal te prawa są publicznie kwestionowane.

Utwór "W ramionach" jest owocem współpracy Dawida Dubajki i Patrycji Markowskiej. Jest swego rodzaju "protest songiem" przeciwko coraz większym podziałom tworzącym się w naszym społeczeństwie.

- John Lennon napisał kiedyś słynne zdanie: "Love is all you need". W pełni się z tym identyfikuję - mówi Patrycja Markowska. - Nie zgadzam się z łamaniem praw człowieka i chcę mówić o tym głośno. Ponieważ jesteśmy muzykami najłatwiej wyrażać nam się poprzez muzykę.

- Piosenkę "W ramionach" stworzyliśmy, chcąc pokazać, że miłość, dobro i wzajemny szacunek są nam potrzebne do życia jak tlen - dodaje Dawid Dubajka.

Artyści za pomocą mediów społecznościowych zaprosili swoich fanów do wysłania filmów, w których pokażą się ze swoją drugą połówką, podzielą się swoją miłością. W efekcie w klipie znajdziemy pary i ich krótkie wyznania miłości.

Patrycja i Dawid poznali się przy okazji pracy na planie programu "The Voice of Poland". Od samego początku muzycznej znajomości wywiązała się więź, która zaowocowała tą właśnie piosenką. Pokrewne dusze po prostu przyciągają się.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca