Muzyka

Klip Korteza z animacjami przez Krzyśka Ostrowskiego

Do sieci trafił specjalny klip do utworów "Mój dom / Nad morzem" Koretza. Obrazek wzbogacony został specjalnie stworzonymi animacjami przez Krzyśka Ostrowskiego z Cool Kids Of Death.
Zdjęcia do obrazka zostały nakręcone w 2019 roku podczas jesiennej trasy Korteza. Na jednej z pierwszych prób przed rozpoczęciem koncertów, Kortez zaproponował zmianę aranżacji do piosenki "Mój Dom". - To jedna z moich najważniejszych piosenek, ale nigdy nie byłem w pełni zadowolony z jej finalnej wersji i dlatego nie trafiła na drugą płytę - wyjaśnia wokalista.

Zespół błyskawicznie odnalazł się w nowym pomyśle Korteza, a kolejnym krokiem było połączenie "Mojego domu" z nowo powstałą piosenką "Nad morzem".

Oba utwory znalazły się na koncertowej płycie "Sold Out 2019 /2020" wydanej w tym roku przez Jazzboy Records. Obrazek do tych piosenek został dodatkowo zilustrowany ruchomymi rysunkami przez Krzyśka Ostrowskiego z Cool Kids Of Death.

Kortez obecnie rozpoczyna jesienną trasę koncertową KWADRO TOUR 2020. W ostatnim czasie sporym przeobrażeniom uległ zespół towarzyszący, który zmniejszył się do kwartetu. Jesienią na scenie zobaczymy muzyków w składzie: Kortez (śpiew, gitara, fortepian, gitara basowa, puzon, instrumenty klawiszowe), Krzysiek Domański (gitara basowa, fortepian, gitara, instrumenty klawiszowe, chórki), Robert Szymański (perkusja, chórki) i Tomasz Ziętek (trąbka, instrumenty klawiszowe).

Na program koncertów oprócz kluczowych piosenek z repertuaru Korteza złożą się także rzadziej wykonywane utwory jak: "Co myślisz?", " Czy to już jest dno?", "Wiem, że mnie podglądasz", "Wracaj do domu", "Dlaczego z Tobą jestem?", "Boję się", "Mój dom" i inne. Całość będzie miała lekko pulsujący charakter, do czego w ostatnich latach Kortez zdążył nas już przyzwyczaić. Szczegóły trasy dostępne są pod adresem. http://jazzboy.pl/kortez-kwadro-tour-2020/


źródło: megafon.pl
przysłano: 17 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca