Muzyka

Bovska na kwarantannie

Bovska zaprezentowała teledysk do piosenki "Stany".
Teledysk został stworzony z inicjatywy Bovskiej oraz Agi Konopki (tancerka, choreografka). Jest to kolejna już odsłona ostatniego albumu artystki zatytułowanego "Sorrento", który miał swoją premierę w kwietniu. Powstanie wideo towarzyszyło specjalnej akcji.

- Konkurs #kwaranSTANY to inicjatywa powstała w czasie najgłębszego lockdownu czyli wiosną 2020 roku - wyjaśnia Bovska. - Dokładnie wtedy, kiedy wychodził album "Sorrento", zorganizowałyśmy z dziewczynami z Movement Direction konkurs dla tancerzy. Miał on na celu mobilizację młodych tancerzy do wspólnego działania i rozszerzenia swojego portfolio. Wśród nagród była sesja zdjęciowa z wybitną fotografką Dominiką Jarczyńską, a także teledysk, który składa się z improwizowanych fragmentów moich i Agi Konopki, oraz nadesłanych przez tancerzy prac.

Klip zmontował Marcin Kopiec, z którym Bovska zrealizowała już niejeden teledysk z tańcem w roli głównej. Wszystkie ujęcia robione były w warunkach całkowicie domowych.

- Celem #kwaranSTANÓW było pokazanie talentów tancerzy, którzy podczas pandemii całkowicie stracili możliwości pracy - komentuje Aga Konopka. - Nagrody, które zaproponowaliśmy, czyli m.in. konsultacje dramaturgiczne, sesja zdjęciowa czy stworzenie portfolio mają potencjalnie zwiększyć szanse tych zdolnych ludzi, na znalezienie pracy w zawodzie. Zależy nam na promowaniu talentów. Dlatego też do konkursu zaprosiłyśmy Bovską, której działania sceniczne charakteryzuje otwartość na prace z tancerzami i eksperymentowanie ze środkami wyrazu.


źródło: megafon.pl
przysłano: 21 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca