Muzyka

Butch Vig: "Nevermind" Nirvany nie miałby takiego wpływu gdyby został wydany dzisiaj

Producent albumu "Nevermind" Nirvany wątpi w jego siłę w XXI wieku.
Spośród wszystkich ludzi, którzy debatują na temat aktualności przekazu Nirvany, być może nikt nie jest tak odpowiedni, jak perkusista Garbage, Butch Vig. W 1991 roku wyprodukował przełomowy album zespołu "Nevermind", ale nawet on wątpi, że ikona grunge miałaby dziś podobny "wpływ kulturowy".

- Myślę, że trudno byłoby powtórzyć ten moment - mówi Butch Vig - Gdyby "Nevermind" wyszedł w tym tygodniu, mimo że był świetnym albumem, nie miałby takiego samego wpływu kulturowego. To był idealny moment, kiedy nastąpiła zmiana w muzyce i wydawało się, że to rewolucja. Widzę, że dzieje się to teraz ponownie, ale nie w ten sam sposób.

- Widzę coś podobnego z Billie Eilish - dodaje Butch Vig. - Przyjaźnię się z nią i [bratem, producentem] Finneasem, a ich mama była nauczycielką muzyki mojej córki. Mieszkają ulicę od nas. Billie przemawia w imieniu całego pokolenia młodzieży, podobnie jak kiedyś Nirvana.

W wywiadzie dla Nem Music Expreess Butch Vig podzielił się również kilkoma szczegółami na temat następnego albumu Garbage. Płyta jest podobno "mroczna i schizofreniczna", z inspiracjami od Roxy Music po Talking Heads. Garbage skończył już nagrywać muzykę i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, album ukaże się w 2021 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca