Muzyka

Jean-Michel Jarre na Sylwestra z Notre-Dame

Jean-Michel Jarre zagra koncert sylwestrowy w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame.
3 dni dzieli nas od wydarzenia, które wprowadzi świat w Nowy Rok. We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm przygotował spektakularny koncert osadzony w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris.

Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre'a w wirtualnym świecie rozbłysną w sercu Paryża unikalną laserową scenografią 3D. "Welcome to the Other Side" to jednorazowy, ekskluzywny, ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert, którego ambicją, poza świętowaniem w futurystyczny sposób Nowego Roku jest przesłanie nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które przezywaliśmy w tym roku. Wydarzenie to jest wirtualnym zaproszeniem do Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy.

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie. Transmisja koncertu na żywo 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie: Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie - a wszystko to w wybranym przez Ciebie wymiarze:
Społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.

Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre-Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze. 45-minutowy koncert składał się będzie z utworów z nominowanego do nagrody Grammy albumu "Electronica", a także z nowych wersji klasyków "Oxyg`ene" i "Equinoxe".

Jarre, którego legendarne koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie na trwałe odcisnął swoje piętno na światowej muzyce.
"Welcome to the Other Side" to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 grudnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca