Muzyka

"Trochę mniej" Patricka The Pana

Do sieci trafił nowy teledysk i singiel Patricka The Pana zatytułowany "Trochę mniej".
"Trochę mniej" to pierwszy singiel, który zapowiada czwarty album artysty. Po niespełna 2,5 roku artysta wraca z nową jakością, która zwiastuje zaplanowaną na lato płytę. "Trochę mniej" to muzyczno-alternatywna opowieść z tanecznym zadziorkiem przesyconym informacjami napływającymi z mediów.

- "Trochę mniej" to opowieść o systemach bezpieczeństwa mojej psychiki - mówi Patrick The Pan. - Każdy z nas ma w sobie określoną ilość miejsca na złe wiadomości i impulsy z zewnątrz, więc gdy ten "zbiorniczek" zaczyna być zapełniony pod korek (a tak było nie raz w tym roku) trzeba coś robić. Ja się odcinam od wszelkich źródeł informacji - nie czytam żadnych aktualności - choćby jutro miał się skończyć świat, nie wiedziałbym bym o tym. Żyję tym, co jest tu i teraz i skupiam się na prostych, przyziemnych sprawach, życiu z drugim człowiekiem. Muzycznie zaś chciałem, by singiel (podobnie jak cała płyta) był rześki, prosty, przebojowy i daleki od przytłaczającego klimatu poprzedniej płyty.

"Trochę mniej" to swego rodzaju odpowiedź na wydarzenia, które miały miejsce w 2020 roku, podczas którego miało miejsce wiele negatywnych zdarzeń w Polsce i na świecie. Z jednej strony są to kwestie dotyczące nas wszystkich i wypada to wiedzieć, być na bieżąco. Z drugiej strony nadmiar informacji ma kiepski wpływ na społeczeństwo i jego zdrowie psychiczne. Największą ulgę przynosi jednak odcięcie się od natłoku newsów i skupienie się na tym co i kto jest z nami tu i teraz. Utwór został napisany wiosną 2020 roku podczas lockdownu.

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność.

Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open'er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa "od techno wolę ciszę i jazz", uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie wystepuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk Dawida Podsiadły. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR.

Nowa płyta ukaże się latem 2021 roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca