Muzyka

Nowy teledysk System of A Down

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zespół System of A Down zaprezentował teledysk do utworu "Genocidal Humanoidz".
"Genocidal Humanoidz" to razem z "Protect The Land" drugi nowy numer kapeli opublikowany po 15-letniej przerwie. Nowe wideo miało premierę podczas charytatywnego livestreamu, który odbył się 30 stycznia. W ramach akcji muzycy zbierali fundusze, by wspomóc ormiańskich żołnierzy, którzy w wyniku eskalacji przemocy w Górnym Karabachu ucierpieli najbardziej. Klip wyreżyserowali Adam Mason oraz basista System of a Down, Shavo Odadjian. Na ekranie poza muzykami widzimy też czarno-białe animacje.

- Agresja i niesprawiedliwość, których dopuszczają się Azerbejdżan i Turcja wobec Ormian w Górskim Karabachu i Armenii, stanowią pogwałcenie praw człowieka i zbrodnię wojenną - mówił przy okazji premiery utworów wokalista, Serj Tankian. - Wszyscy w Systemie zdajemy sobie sprawę, że jest to walka o naszych ludzi, więc jest to dla nas bardzo osobiste. Potrzebujemy, aby świat odłożył politykę na bok i pomógł Armenii, uznając Górski Karabach.

Założony w 1994 roku, amerykańsko-ormiański zespół zgromadził żarliwych zwolenników na całym świecie i nigdy nie zawodził swoimi oszałamiającymi występami. Grupa osiągnęła ogromny sukces komercyjny, wydając 5 płyt, z których trzy zadebiutowały na szczycie listy Billboardu. System of a Down był cztery razy nominowany do nagrody Grammy, a ich piosenka "B.Y.O.B." wygrała tę nagrodę w kategorii Best Hard Rock performance w 2006 roku. System of a Down sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca