Muzyka

Grubson zaintrygowany fabułą i klimatem powieści

"Serca twego chłód" to najnowszy singiel GrubSona, który powstał pod wpływem książki Przemka Corso pod tym samym tytułem.
Muzyk zaintrygowany fabułą i klimatem powieści stworzył utwór nawiązujący zarówno do treści jak i nastroju, który buduje wokół siebie ta publikacja. Utwór "Serca twego chłód" pochodzi z wydanego w listopadzie 2020 roku albumu "AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE".

- Czytałem to na bieżąco kiedy Corso nad tym pracował, a całość była niewiele więcej, niż tylko maszynopisem - powiedział GrubSon. - Kompletnie mnie ta historia pochłonęłą. Od początku wiedziałem, że ta książka to będzie hit i że to najlepsza rzecz jaką napisał Corso. Recenzje zresztą mówią same za siebie. Wszedłem do studia i zacząłem eksperymentować z tekstem i dźwiękami.

Ta niecodzienna współpraca pomiędzy muzykiem, a pisarzem zaowocowała również teledyskiem, który jest dowodem na to, że sztuka może się przenikać.

- To naprawdę niesamowite. Każdy z tych elementów inspiruje siebie nawzajem - dodał GrubSon. - Książka zainspirowała muzykę, muzyka stała się motorem do nakręcania bardzo filmowego i narracyjnie spójnego obrazka, zupełnie jakbyśmy kręcili film fabularny, a filmy... cóż... Ja i Corso oglądamy ich tysiące. Najważniejsze jednak było to, aby każdy z elementów składających się na "Serca twego chłód" był niezależny i tylko się ocierał o siebie. Ekipa filmowa dostała całkowicie wolną rękę, żeby zrobić coś swojego i dołożyć własną cegiełkę do tej konstrukcji.

"Serca twego chłód" to utwór skupiający się na motywach książki, której ogólnopolska premiera miała miejsce 9 marca. Dotyka m.in tematów uzależnienia, pokus, a co najważniejsze miłości i namiętności i człowieczeństwa, bo czy nie łatwiej byłoby po prostu żyć bez serca? Książka, tak samo jak teledysk, opowiada o seryjnym mordercy traktując to wszystko jednak tylko jako platformę do poruszenia znacznie ważniejszych i bardziej osobistych tematów.

"AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE" to 6 studyjny album GrubSona, który powstał we współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem. Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści : Mrozu, Marika, Paprodziad, Jarecki i Igor Herbut. Za produkcję albumu odpowiada sam Grubson, a za mix i mastering DJ Eprom.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca