Muzyka

Idealny syn Arka Kłusowskiego

Dzisiaj do sieci trafił "Idealny syn" - drugi, po świetnie przyjętej "Antarktydzie", singiel zapowiadający nowy album Arka Kłusowskiego. Utworowi towarzyszy wyrazisty teledysk w reżyserii Miłosza Sakowskiego.
Tuż po świetnie przyjętej przez słuchaczy "Antarktydzie", drugim utworem zapowiadającym nowy krążek Arka jest właśnie "Idealny syn". Opowiada o przemianach i buncie młodego człowieka w okresie wkraczania w świat dorosłości, wyłamywaniu się spod presji otoczenia oraz o tym, że nie trzeba niczego i nikomu udowadniać. - Idealny syn to utwór o wygórowanych ambicjach nałożonych przez nasze rodziny na nas - wyjaśnia artysta. - Często los bywa przewrotny i ciężko jest sprostać wymaganiom. Pomysł reżysera - Miłosza Sakowskiego pokazuje, że mimo skrajnie różnych przeciwieństw osobowości wszyscy mierzymy się z tymi samymi problemami.

Za tekst do "Idealnego syna" odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, natomiast muzyka powstała we współpracy Arka z Maciejem Sawochem. Utwór obrazuje teledysk, którego autorem jest Miłosz Sakowski - reżyser m.in. klipu do utworu "Wszystko będzie dobrze" Krzysztofa Zalewskiego. - To co ujęło mnie w utworach Arka to to, że opowiadając intymne historie, porusza jednocześnie kwestie ważne społecznie. Łączy wrażliwość na detal z opowiadaniem uniwersalnym - dodaje Miłosz Sakowski.. Moją ambicją było oddać w teledysku ducha tego sposobu myślenia; opierając klip na metaforze podróży, mogliśmy ukazać zarówno osobistą drogę bohatera, jak również dotknąć szerszego kontekstu - naszej rzeczywistości tu i teraz. Ona wymaga by ją dziś opisywać i próbować zrozumieć.

Arek Kłusowski to posiadacz jednego z najoryginalniejszych głosów w kraju. Część słuchaczy nazywa go młodym Arturem Rojkiem, a inni - męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Jest nie tylko wokalistą, ale również kompozytorem, tekściarzem i osobowością sceniczną. Nie każdy wie, że przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Na swoim koncie ma już debiutancką płytę "Po tamtej Stronie", którą wydał na wiosnę 2019 roku. Dokładnie 2 lata później, również na wiosnę, ukaże się drugi album Arka Kłusowskiego - "Lumpeks".

Płyta ukaże się 21 majai. Autorem zdjęcia okładkowego jest Piotr Porębski, a za materiały promocyjne odpowiada Tomek Kuczma. "Lumpeks" dostępny w przedsprzedaży. www.sklepzmuzyka.pl/lumpekscd


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca