Muzyka

Warpaint na żywo w Warszawie

Warpaint po pięciu latach nieobecności wracają do Europy z nowym albumem. Jeden z najpopularniejszych kobiecych składów zagra 28 maja 2022 w warszawskiej Progresji.
Wychwalany przez krytyków kobiecy kwartet z Los Angeles ogłasza trasę po Wielkiej Brytanii i Europie oraz zdradza szczegóły nowego albumu. Trasa rozpoczyna się w maju pięcioma koncertami w Wielkiej Brytanii, zespół odwiedzi łącznie trzynaście miast w siedmiu krajach.

Od momentu powstania zespołu w 2001 roku i wkroczenia na światową scenę z debiutanckim albumem "The Fool", Warpaint zyskał status zespołu kultowego, generując duże oczekiwania publiczności i krytyków.

Cztery dziewczyny słyną z tworzenia zmysłowych nastrojów: głębokiego brzmienia gitary, hipnotycznej harmonii i złowieszczych rytmów. W występach na żywo zawsze wracają do tego, co można określić mianem kobiecej energii: intuicyjnej, wrodzonej i głęboko połączonej.

Kiedy w 2020 roku dziewczyny zebrały się, by pracować nad nowym albumem, pandemia sprowadziła je na przeciwległe krańce globu. Mimo to, niedawno wydały bardzo dobry singiel "Lilys", pierwszy od pięciu lat i skutecznie przypominający, dlaczego zespół od dekady znajduje się w czołówce alternatywnej muzyki tworzonej przez kobiety. Koprodukowany i zmiksowany przez Sama Petts-Daviesa (Radiohead, Frank Ocean) singiel "Lilys" pojawił się w nowym serialu HBO "Made For Love", ukazując zespół, który nigdy nie był bardziej gotowy do spektakularnego powrotu i nowego, popandemicznego rozdziału.

Limitowana przedsprzedaż biletów na warszawski koncert Warapaint dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się w czwartek, 21 października 2021 o 11:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 22 października 2021 o 11:00.

W sprzedaży dostępne będą dwa rodzaje biletów - Standard i Health Pass (bilet przeznaczony dla osoby, która w dniu wstępu na wydarzenie będzie posiadała ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca