Muzyka

Arek Kłusowski przerabia Kayah

Arek Kłusowski miał ostatnio okazję zaśpiewać z Kayah skomponowany przez Michała Kmieciaka utwór "Niech zimy nie będzie", a dziś sięga po jej wielki przebój "Za późno" i prezentuje nową, utrzymaną w swoim stylu wersję.
"Za późno" to kolejna odsłona akcji Kayax XX Rework, która została przygotowana na dwudziestolecie Kayaxu.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja "Kayax XX Rework", w której artyści tworzą nowe, całkiem zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Akcja trwać będzie przez ostatnie pięć dni grudnia, a codziennie w serwisach streamingowych będzie publikowany inny zaskakujący cover. Do udziału w akcji zostali zaproszeni Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Julia Wieniawa i Kuba Karaś czy debiutująca w Kayaxie Ania Leon.

Nowa wersja utworu "Za późno" w wykonaniu Kayah to przedostatni utwór wydany w ramach akcji Kayax XX Rework. Wcześniej w tym tygodniu mieliśmy okazję usłyszeć Krzysztofa Zalewskiego w nowej wersji hitu Tymka "Oczko w głowie", Mery Spolsky w coverze "Nie mam czasu na seks" z repertuaru Marii Peszek oraz debiutantkę Anię Leon w elektronicznej wersji hitu Krzysztofa Zalewskiego "Miłość miłość".

Utwór "Za późno" Kayah miał swoją premierę w 2011 roku i powstał we współpracy z bułgarskim kompozytorem Atanasem Valkovem. Nową wersję tego hitu Arek Kłusowski przygotował wraz z producentem Maciejem Sawochem.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem "Za poźno" Kayah, to pomyślałem sobie, że jest to bardzo energetyczny utwór z niezwykle trudną linią wokalną do zaśpiewania. Wraz z Maćkiem Sawochem chcieliśmy nadać temu utworowi nowe życie - poprzez kumulację różnych wrażliwości. Chciałem, aby w tym utworze było czuć mnie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba - mówi Arek Kłusowski.

Tym utworem Arek Kłusowski kończy, bardzo dobry dla niego, rok 2021. W maju artysta wydał swój drugi album "Lumpeks", który promował nominowany do Przeboju Lata RMF i Polsatu utwór "Idealny Syn". Ostatnio Arek spełnił również swoje muzyczne marzenie i wraz z Michałem Kmieciakiem nagrali utwór razem z Kayah. Przejmująca ballada "Niech zimy nie będzie" miała swoją premierę na początku grudnia.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca