Muzyka

Lanberry zaprasza na przejażdżkę nocnym expresem

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".
Utwór powstał w sprawdzonym teamie Uściłowska-Buczkowski-Kumór, który jak nikt inny w tym kraju zna tajniki przepisu na przebój. I tak też zapowiada się tym razem. Klimat indie popu i melodyjne gitarowe brzmienie sprawiają, że "Nocny Express" już od pierwszego przesłuchania zostaje w głowie na dobre.

- Tak jak często w mojej twórczości, to opowieść o relacjach. Bohaterka na początku piosenki ma w sobie dużo goryczy i żalu, że związek, w którym była, po prostu nie wypalił. I choć szkoda jej tej relacji, wie, że jest już za późno na jakiekolwiek powroty - "to nie ten adres i nie ten czas" - opowiada artystka. - W drugiej zwrotce wraca do siebie, do "tu i teraz" - jak widać, może i potrafi się ogarnąć. Nie czeka już na bal, bawi ją ten świat - parafrazując słowa piosenki. Pytanie jednak, na jak długo wytrzyma w tym postanowieniu. Myślę, że czasami po prostu lubimy trochę się taplać w swojej przeszłości i serwujemy sobie sentymentalne podróże, które niestety zwykle niczego dobrego w nasze życie nie wnoszą. Nawet jeśli wszystko układa się dobrze i wiemy, że to totalnie bez sensu, lubimy sobie "pogdybać", powzdychać do przeszłości. O takiej właśnie nostalgicznej wycieczce opowiada "Nocny Express".

Do premierowego singla powstał klimatyczny teledysk nagrany we wnętrzach zabytkowego wagonu pociągowego z przełomu XIX wieku. Do udziału w teledysku Lanberry zaprosiła zaprzyjaźnionych influenserów: Natalię Sisik, Olę Szkołdę, Dominika Gontarskiego, Stefana Karolika i Kacpra Zembrzuckiego. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiadał Michał Mazurek.

"Nocny Express" to pierwszy singiel artystki, który wprowadza nas w klimat jej nowej płyty. Album ukaże się na przełomie roku 2022 i 2023 nakładem wytwórni Agora Muzyka.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca