Muzyka

Niemoc zwiastuje "My name is Poznań"

Singiel "Mediolan" zespołu niemoc zapowiada kompilację My Name Is Poznań. Album dokumentuje młodą scenę muzyczną Poznania w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia. Składanka ukaże się 30 marca, a towarzyszyć będą jej klipy ze studyjnych live-sesji.
"Notoryczni debiutanci" - mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako "młodzi zdolni". Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Open'erze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83 i Kamp! W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

"Mediolan" to utwór, którego historia zaczyna się niedługo po zakończeniu prac nad płytą "Kilka Najlepszych Dni w Życiu". W swojej pierwotnej, instrumentalnej wersji otworzył nam drzwi do uczestnictwa w projekcie My Name is Poznań. W czasie trwania programu mieliśmy okazję współpracować z Piotrkiem Kołodyńskim występującym solo jako Oysterboy, który wzbogacił "Mediolan" o nostalgiczną warstwę wokalną oraz z Marcinem Macukiem - uznanym producentem, który zaproponował zupełnie nowatorski dla naszego zespołu szlif brzmieniowy. Dla nas ten utwór to innowacyjny i odważny krok, a dla słuchaczy - mamy nadzieję - moment wytchnienia w niepewnych czasach.

Trzynastka reprezentantów stolicy Wielkopolski na My Name Is Poznań wyłoniona została z ponad 250 zgłoszeń, złożonych do konkursu Studio Otwarte - nawet jury złożone z dziennikarzy i animatorów sceny muzycznej było zaskoczone bogactwem lokalnej sceny.

Dzięki wsparciu miasta Poznań mogliśmy zaproponować nagranie piosenek 13 wykonawców ze znakomitymi realizatorami i producentami dźwięku. W nagraniach młodym poznaniankom i poznaniakom pomagali m.in. Emade, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors. - Tak powstał naszyjnik z pięknie oszlifowanych kamieni - śmieje się inicjator projektu Michał Wiraszko.

Kompilacja ukaże się 30 marca na wszystkich największych platformach streamingowych, a także będzie dostępna do kupienia w wersji fizycznej na stronie Sklepzmuzyka.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca