Muzyka

Wilki o samotności, tęsknocie i potrzebie bliskości

Zespół Wilki opublikował klip do piosenki "Liczysz się tylko Ty".
Pierwszy singiel "Liczysz się tylko Ty" to zapowiedź jubileuszowego albumu zespołu Wilki, który ukaże się już tej jesieni. Płyta "Wszyscy marzą o miłości" muzycznie jest inspirowana latami 90., ale bardzo współcześnie ujętymi przez producenta, Kubę Galińskiego, z którym zespół Wilki współpracował już przy utworze "Na krawędzi życia". Nieco minimalistyczna, nie zawsze gitarowa, zaskakująca i świeża.

Robert Gawliński w tekstach maluje niejednoznaczne obrazy, pozostawia słuchaczom margines dla wyobraźni. Historie, które opowiada mają być impulsem uruchamiającym w nas własne przeżycia, wrażliwość i emocje.

Singiel "Liczysz się tylko ty" to piosenka o samotności, tęsknocie i potrzebie bliskości - mówi Robert Gawliński. - O tym, że to drugi człowiek nadaje sens naszemu życiu. Ktoś kogo kochamy albo z kim się przyjaźnimy, osoba, z którą dzielimy radości i smutki. I że czasem dopiero nieobecność tej osoby uświadamia nam, jak jest dla nas ważna.

Dokładnie 30 lat temu zespół Wilki wydał swoją debiutancką płytę, dziś już kultowy "Niebieski album". Oficjalnie sprzedano 250 tysięcy sztuk, a nieoficjalne dane uwzględniające nośniki wydane przez piratów mówią o milionie egzemplarzy. Rok 1992 ewidentnie należał do Wilków, na listach przebojów królował "Aborygen", "Eli lama sabachtani" i "Son of the Blue Sky".

Robert Gawliński oprócz spektakularnego sukcesu muzycznego odnotował tez sukces prywatny - został bowiem ojcem, na świat przyszły bliźnięta Beniamin i Emanuel. Dziś obaj synowie Gawlińskiego grają w Wilkach i też w tym roku świętują 30 urodziny. W zeszłym roku do Wilków dołączył perkusista Adam Kram (Chemia i Sylwia Grzeszczak). Zastrzyk młodej krwi doskonale wpłynął na watahę, w skład której wchodzi także dwóch gitarzystów znanych z pierwszej płyty - Maciek Gładysz i Mikis Cupas.

Jeszcze w tym roku ukaże się ósmy studyjny album grupy zatytułowany "Wszyscy marzą o miłości".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca