Wywrota

Ile zarabia stomatolog i jak nim zostać?

Stomatolog to zawód, który kojarzy się nie tylko z leczeniem zębów, ale przede wszystkim z dużymi zarobkami. Dlatego wiele młodych osób marzy, aby zostać nim w przyszłości. Zatem na myśl nasuwa się pytanie, jak tego dokonać?

Ile zarabia stomatolog?

 

Profesjonalny stomatolog w Łodzi zarabia nawet 10 000 zł miesięcznie. Najsłabiej zarabiający mają pensję w okolicach 6 000 zł. Najlepiej zaś zarabiają stomatolodzy, którzy pracują w prywatnych gabinetach. Standardowe leczenie zęba kosztuje w granicach 200-300 zł, a trwa ono najczęściej maksymalnie pół godziny. Można więc łatwo policzyć, jaki przychód mają stomatolodzy pracujący na swoim.

Nawet po odliczeniu kosztów utrzymania gabinetu, w tym materiałów medycznych, pozostaje całkiem atrakcyjna kwota. O ile oczywiście mówimy o profesjonalnym stomatologu, który ma nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale też ogromne doświadczenie i odpowiednie podejście do pacjentów.

Należy także podkreślić, że zarobki stomatologów z roku na rok są coraz wyższe. Wynika to ze wzrostu cen usług, jakie świadczą. Zatem nic dziwnego, że tak wiele osób kojarzy stomatologa z atrakcyjnymi zarobkami. Nie powinny one jednak być jedyną motywacją do nauki tego zawodu. Bo sama cena leczenia nie zmotywuje go do wykonywania zabiegów jak najlepiej. W tym zawodzie trzeba się odnajdywać i mieć odpowiednie umiejętności.

W takim razie, jakie szkoły trzeba skończyć, by móc wykonywać wspomniany zawód? A może w zupełności wystarczy kilkumiesięczny kurs? Co zrobić, by zostać profesjonalnym stomatologiem?

Stomatolog – zawód z przyszłością

 

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że stomatolog w Łodzi jest bardzo popularnym specjalistą. Gabinety są rozmieszczone po całym mieście. Mogłoby więc się wydawać, że droga do tego zawodu jest prosta i krótka. Tym razem nie jest to prawdą.

Osoba, która chce być w przyszłości stomatologiem, musi ukończyć pięcioletnie studia na kierunku lekarsko-dentystycznym, a następnie odbyć roczny staż w gabinecie stomatologicznym. Ponadto osoba ta musi zdać Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy.

Po tym etapie przychodzi czas na wybór specjalizacji. Może to być chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, czy periodontologia. Jeśli chodzi o wybór specjalizacji, na ich liście znajdują się także: protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Po zakończeniu edukacji i zdobyciu pierwszych doświadczeń w leczeniu zębów stomatolog może przyjmować pierwszych pacjentów. Warto zacząć od pracy w gabinecie, który istnieje już od pewnego czasu. Po pierwsze łatwiej będzie zdobyć pierwszych pacjentów. Po drugie w takim miejscu łatwiej o wsparcie innych stomatologów.


 

Praca stomatologa wcale nie jest tak łatwa, jak może się wydawać, choć z drugiej strony bardzo przyszłościowa. Droga do tego zawodu bywa długa i kręta. Na pewno wymaga zdobycia odpowiednich kwalifikacji oraz praktyki. Jednak w pierwszej kolejności trzeba ustalić, czy rzeczywiście zawód stomatologa jest tym wymarzonym.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7905 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 lutego 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca