Wywrota

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Konto bankowe jest we współczesnym świecie praktycznie nieodłącznym elementem codzienności. To na nie są przelewane dochody czy inne świadczenia. Jak wybrać ofertę banku, która będzie najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru rachunku osobistego.

 

Na rynku funkcjonuje wiele banków, które oferują możliwość założenia konta. Poszczególne propozycje różnią się jednak od siebie przede wszystkim kosztami za wykonywanie różnych operacji.

Czym jest konto osobiste?

Konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), jest podstawowym produktem bankowym umożliwiającym przeprowadzanie transakcji. Jego właściciel może wpłacać i wypłacać środki, a także realizować przelewy wewnętrzne i zewnętrzne. Konto pozwala więc nie tylko gromadzić pieniądze, ale również zarządzać nimi w wygodny sposób.

Jak dopasować konto do indywidualnych potrzeb?

 

Zanim zaczniesz przegląd oferty poszczególnych banków, na samym początku zdefiniuj swoje indywidualne potrzeby. Dzięki temu określisz, jakiego konta szukasz.

Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób planujesz z niego korzystać. Jeśli często wykonujesz różnego rodzaju operacje i chcesz mieć dostęp do swoich środków z każdego miejsca na świecie, to postaw na bank oferujący nowoczesne i funkcjonalne aplikacje mobilne. Dają one wiele możliwości w postaci np. integracji z zewnętrznymi systemami płatności, takimi jak Google Pay czy Apple Pay.

 

Zastanów się także, czy chcesz jedynie gromadzić środki na koncie i nimi swobodnie zarządzać, czy też interesuje Cię oszczędzanie. W drugim przypadku powinieneś postawić na rachunek z wyższym oprocentowaniem, dzięki któremu systematycznie będziesz pomnażał swoje pieniądze.

 

Kolejną istotną kwestią są podróże lub wykonywanie zagranicznych transakcji. Jeśli często płacisz w obcej walucie, sprawdź, który bank oferuje najkorzystniejsze warunki przewalutowania operacji. Przydadzą Ci się także m.in. bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą oraz inne udogodnienia.

Nie możesz również pominąć kwestii związanej z jakością obsługi klienta oraz ogólną opinią o banku. Sprawdź, co o konkretnej instytucji finansowej sądzą inni użytkownicy. Możesz w tym celu sprawdzić fora internetowe lub zasięgnąć opinii znajomych i rodziny. W ten sposób będziesz mógł nakreślić wstępny obraz jakości obsługi klientów w konkretnym banku.

Najważniejsze parametry dobrego konta bankowego

 

Jeśli określiłeś swoje wymagania względem konta bankowego, musisz także wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ich temat.

Wysokość opłat i prowizji

 

Koszty wykonywania przelewów czy wypłat z bankomatów są kluczowe dla użytkowników kont. Sprawdź, ile kosztuje prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty. Wiele banków oferuje atrakcyjne warunki w postaci np. bezpłatnej karty czy braku opłat za konto po spełnieniu określonych warunków.

Zweryfikuj także koszty związane z wykonywaniem przelewów. Ze względu na ich charakter dzieli się je na zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich są realizowane między rachunkami założonymi w różnych bankach. Najczęściej są one darmowe, ale w niektórych przypadkach mogą być naliczane opłaty.

Czym jest przelew wewnętrzny? To transakcja realizowana w obrębie tego samego banku. Odbywa się natychmiastowo bez względu na sesje wychodzące i przychodzące. Najczęściej tego rodzaju przelew jest darmowy, ale musisz to wcześniej zweryfikować.

Pamiętaj! Przelewy zlecane bezpośrednio w oddziale banku zazwyczaj są obciążone prowizją. Oznacza to, że korzystając z tradycyjnego rozwiązania, zapłacisz więcej niż w aplikacji.

Inną ważną kwestią są koszty wypłaty z bankomatów. Większość banków umożliwia je bez ponoszenia opłat. Dotyczy to jednak wyłącznie określonych urządzeń np. należących do sieci Planet Cash lub Euronet. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/ile-wynosza-prowizje-za-wyplaty-z-bankomatow/.

Dodatkowe usługi

 

Wiele banków oferuje także dodatkowe usługi w postaci np. programów oszczędnościowych lub lojalnościowych. Może to być także korzystne oprocentowanie konta oszczędnościowego lub atrakcyjne koszty przewalutowania. Jeśli więc zależy Ci na czymś więcej niż tylko na standardowym koncie, to sprawdź, jakie dodatkowe usługi oferuje wybrana instytucja.

Bezpieczeństwo

 

Sprawdź, jakiego rodzaju zabezpieczenia stosuje Twój bank. Jest to bardzo ważne, aby zabezpieczyć swoje pieniądze przed cyberprzestępcami. Zweryfikuj, czy wymagana jest autoryzacja dwuetapowa oraz jak wygląda kwestia potwierdzania transakcji.

Wybór odpowiedniego konta bankowego to ważna decyzja. Od niej bowiem zależy, czy będziesz mieć swobodny dostęp do swoich pieniędzy oraz możliwość zarządzania nimi w wygodny sposób. Zapoznaj się dokładnie z warunkami wybranej oferty i zweryfikuj ją przede wszystkim pod kątem opłat i prowizji, a także dodatkowych usług i bezpieczeństwa. W ten sposób wybierzesz konto najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7914 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Claudia Klein
Claudia Klein 22 marca 2024, 00:35
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services.

Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i niezawodna firma pożyczkowa, oferująca wszelkiego rodzaju usługi finansowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem (spotcapglobalservices@gmail.com | lub wysłać SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819) i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ my zapewniają doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska zdolność kredytowa lub z innych powodów

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz

Świadczymy całodobowe usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań/pytań? - Wyślij e-mail na adres ( spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819) i natychmiast otrzymaj odpowiedź

Twoja rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie muszą wiedzieć, że brakuje Ci gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
przysłano: 20 marca 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca