Wywrota

Dlaczego wybierany jest transport morski do przewozu towarów?

Transport morski jest najtańszy. Można obliczyć koszt transportu kontenera morskiego na kalkulatorze online. Aby ładunki docierały na miejsce bezpiecznie, spedycja morska zajmuje się logistyką.

Jakie zalety ma transport drogą morską?

 

Transport ładunku drogą morską wykorzystuje się do przewożenia ładunków całokontenerowych, drobnicowych, ponadgabarytowych oraz niebezpiecznych. Statki do przewozu towarów są w stanie pomieścić znacząco więcej kontenerów niż w przypadku innych środków transportu. Z tego względu, ten rodzaj transportu jest wyjątkowo opłacalny.

 

Za wady transportu morskiego uznaje się dłuży czas przewozu przesyłek niż w przypadku innych środków lokomocji. W systemie zarządzania łańcucha dostaw kluczową rolę odgrywa port morski, przygotowany do przyjmowania statków towarowych. Przewóz ładunków wymaga logistyki, dlatego spedycja morska oferuje kompleksowe usługi, w tym magazynowanie towarów. Dostarcza też rozwiązania: one-stop-shop i door-to-door.

Jakie są rodzaje transportu morskiego?

Dostarczanie towarów drogą morską wbrew pozorom nie jest taki proste, jak się mogłoby wydawać. Transport morski przesyłek wymaga odpowiedniej organizacji i dobrania jednostki pływającej do typu ładunku. Jest wiele rodzajów transportu morskiego, takich jak:

  • transport kontenerowy – jeden z najczęściej wybieranych sposobów na przewóz towarów. Występuje jako pełnokontenerowy i drobnicowy,
  • transport masowy – stosowany do przewozu dużych ilości sypkich ładunków luzem. Do tego rodzaju transportu służą masowce,
  • transport ciekłych ładunków – płynne materiały przewożone są zbiornikowcami, wyposażonymi w zbiorniki ładunkowe,
  • transport samochodów – wykorzystuje się statki Ro-Ro, gdyż mają wbudowane rampy do poruszania się pojazdów na kołach,
  • transport chłodniczy – przewóz produktów wymagających przechowywania w niskiej temperaturze odbywa się tylko statkami i kontenerami chłodniczymi,
  • transport High-Speed Craft – stosowany jest na krótszych trasach. Korzysta się z promów przeznaczone dla pasażerów i niektórych ładunków.

Każdy ładunek jest odpowiednio zabezpieczony, żeby dotarł na miejsce w idealnym stanie.

Podsumowanie: spedycja morska

 

Spedycja morska organizuje przewóz towarów, wykorzystując małe i największe porty kontenerowe oraz zróżnicowane trasy żeglugowe na całym świecie. Szybki i bezpieczny transport międzynarodowy śródlądowy jest możliwy, dzięki sieci agentów i podwykonawców. Firma spedycyjna posiada platformy logistyczne, do składowania kontenerów i towarów w magazynach, przystosowanych do przechowywania danej kategorii produktów.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7927 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca