Wywrota

Gra miejska "Konspiracja"

Komenda GRH „Garnizon Suwałki”
wzywa mieszkańców Suwałk do stawiennictwa
w dniu 1 kwietnia b.r. i udziału w grze miejskiej
„KONSPIRACJA”


I. Gra miejska „KONSPIRACJA” oparta jest na wydarzeniach, które miały miejsce na Suwalszczyźnie w okresie od września 1939 do października 1944 roku.


II. W grze biorą udział kilkuosobowe drużyny (do 5 osób – mile widziane będą rodziny, grupy przyjaciół ...). Liczba uczestników jest ograniczona (ok. 30 grup). Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres e-mail: grh.garnizonsuwalki@op.pl lub telefonicznie: 87 566 41 33.


III. Początek gry w Muzeum Okręgowym w Suwałkach ul. T. Kościuszki 81 (Resursa). Start grup w godzinach 11.00–12.30 w odstępach kilku minut. Przewidywana godzina zakończenia gry ok. 14.30.


IV. Uczestnicy gry wcielą się w młodych ludzi, którzy po wybuchu wojny chcą wspierać walkę z okupantem i włączają sie w działania konspiracji. Gra toczy się w różnych punktach miasta. Drużyny będą miały do wykonania kilka zadań związanych z historią regionu. Za prawidłowo wykonane zadania drużyny otrzymują punkty. O zwycięstwie w grze decyduje łączna liczba punktów.


V. Wiek uczestników od 0 do 100 plus lat. Pomocna będzie znajomość historii i wola walki. Do pokonania będzie trasa ok. 7–8 km (ok. 1,5 godziny marszu).


Wstąp w szeregi konspiracji, weź udział w małym sabotażu, przejdź szkolenie w oddziale partyzanckim, oddaj hołd poległymGra realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca