Wywrota

Utrwalarnia czyli podróż w czasy PRL

Co to jest saturator? Dlaczego na półkach stał tylko ocet? - na te i inne pytania zdobędzie odpowiedzi młodzież uczestnicząca w projekcie realizowanym przez Dom Kultury "Podgórze" w Krakowie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W ramach projektu Seniorzy będą opowiadać swoje historie o tym jak żyło się na co dzień w czasach Polski Ludowej, w ramach cyklicznych spotkań "Mój świat w PRL-u".

Zadaniem projektu jest "utrwalanie pamięci" – poznawanie i utrwalanie wspomnień o tym, jak na co dzień żyło się w Krakowie w okresie PRL.

 

        Do udziału w projekcie zapraszamy Seniorów naszych głównych bohaterów, których wspomnienia gromadzi "utrwalarnia", by  przekazać je następnym pokoleniom. W roli "utrwalaczy" zadebiutuje pokolenie, dla którego PRL to tylko definicja ze szkolnego podręcznika.

 

Młodzież i Seniorzy - uczestnicy projektu - wspólnie poznają nowoczesny warsztat pracy historyka, dziennikarza radiowego, dokumentalisty, fotografika i realizatora dźwięku poprzez udział w warsztatach tematycznych. Odwiedzą krakowskie muzea, wezmą udział w plenerach fotograficznych i wycieczkach, tropiąc miejsca w Krakowie, o których w wywiadach wspominali Seniorzy. Efektem współpracy będzie nagranie i wyemitowanie reportaży radiowych "Mój świat w PRL-u" oraz przygotowanie wystawy zdjęć "Ślady PRL-u".

 

 Więcej na http://www.utrwalarnia.pl

od: 6 sierpnia 2012, 10:00
do: 20 grudnia 2012, 18:00 DK Podgórze, ul. Sokolska 13 , Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca