Wywrota

Lato w parku odkrywców

Przekonamy Was, że lato spędzone w mieście może być super!  Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury – w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik znajdzie dla coś dla siebie. Zapraszamy w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia.

 

FAMILIJNE WEEKENDY W PARKU

W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego zapraszamy na warsztaty miejskiego ogrodnictwa, a całe rodziny na zajęcia architektoniczne. Park zapełnia się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych zawsze czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie.

 

UZIEMIENI
soboty, godz. 11.00 – 15.00

Uziemieni to cykl warsztatów z pogranicza ogrodnictwa i projektowania, promujących tzw. zrównoważone myślenie o życiu w mieście. W każdą letnią sobotę postaramy się wypracować nowe zielone standardy dla Warszawy. Zaprojektujemy m. in. makietę idealnego miasta, zbudujemy „string gardens” (kwiatowe kule), mini ogródek warzywny, samonawadniające się doniczki i basen z roślinami wodnymi. 
Szczegółowy program zajęć na www.kopernik.org.pl

Warsztaty są realizowane w ramach programu Uzdrowisko Warszawa.

 

MIASTOTWORY

niedziele, godz. 11.00 – 13.00

Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę wspólnie tworzymy inne miasto. Zobaczymy, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postaramy się je rozwiązać.

Szczegółowy program zajęć na www.kopernik.org.pl

 

SŁYSZĘ MIASTO

soboty, godz. 19.00 – 21.30

O tym, jak głośne bywa miasto wie każdy jego mieszkaniec. Idąc ulicą często nie możemy usłyszeć własnego głosu, nie mówiąc już o dzwonku telefonu. Czy jesteśmy w stanie z tej kakofonii dźwięków wychwycić subtelne odgłosy i odkryć ich piękno? Próbujemy!

 

Słyszę MIASTO to interaktywna instalacja dźwiękowa, która w każdą letnią sobotę pozwala odkryć inną sferę akustyczną Warszawy. Możemy usłyszeć kompozycje Pawła Cytry, wykorzystujące nagrania terenowe (szumy ulicy, rezonanse budynków i mostów, szepty ludzkie, pogłosy przestrzenne tuneli i przejść podziemnych) połączone ze ścieżką melodyczną i komputerowymi efektami dźwiękowymi. Korzystając ze specjalnych stanowisk modelowania dźwięku, wszyscy chętni mogą także wziąć udział w komponowaniu.

WSZYSTKIE ATRAKCJE LATA W PARKU ODKRYWCÓW SĄ BEZPŁATNE!

Katarzyna Nowicka

rzecznik prasowy

Dział Komunikacji i Promocji

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 

00-390 Warszawa           

tel. kom.: + 48 604 19 46 89

katarzyna.nowicka@kopernik.org.pl

www.kopernik.org.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca