Wywrota

Dziś kończą się zapisy na Rymoliryktando

Kończą się zapisy na III edycję Rymoliryktanda – czyli performatywnego dyktanda autorstwa cenionego tekściarza i laureata Paszportu „Polityki” Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego. Udział w wydarzeniu może wciąć każdy, kto do 22 października, zarejestruje się na stronie www.rymoliryktando.pl.

 

Już 26 października, na krakowskim targowisku Stary Kleparz, śmiałkowie zmierzą się z dwoma trudnymi tekstami, pierwszym autorstwa wrocławskiego artysty Łukasza L.U.Ca Rostowskiego oraz drugim przygotowanym przez dr hab. Katarzynę Kłosińska z Rady Języka Polskiego i dr Anetę Załazińską z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rymoliryktando, jak na performatywne dyktando przystało, również i w tym roku nie będzie stronić od rozsianych pomiędzy straganami, rozpraszających „przeszkadzajek”, które sprawią że poprawne napisanie tekstów nie będzie łatwym zadaniem. Warto jednak podjąć wyzwanie, gdyż na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz specjalne statuetki „Rymolirylaura”.

 

Po napisaniu dyktand uczestnicy przeniosą się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki, gdzie od godz. 18:00 trwać będą zabawy językowe dr hab. Katarzyny Kłosińskiej oraz warsztaty retoryki prowadzone przez dr Anetę Załazińską. O godz. 19:00, wezmą odbędzie się otwarta debata dotyczącej języka mediów pt. „W ilu Polskach żyjemy”. Dyskusji przewodniczyć będzie dr Katarzyna Kłosińska i prof. Katarzyna Skowronek z Instytutu Języka Polskiego oraz dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska.

 

Tegoroczną edycję Rymoliryktanda zakończy koncert - jam session z udziałem wybitnych polskich muzyków i tekściarzy. Na scenie pojawią się: Tymon Tymański, Krystyna Prońko, Buka oraz Jacek Szymkiewicz vel Budyń. Wszyscy artyści wystąpią przy akompaniamencie L.U.C ENSEMBLE, czyli orkiestry złożonej z Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego oraz jego muzyków.

 

Wejście na wszystkie wydarzenia Rymoliryktanda: debaty, warsztaty, koncert, jest BEZPŁATNE.

 

Tegoroczna, III edycja Rymoliryktanda odbędzie się przy współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego, 26 października o godz. 14:00 na targowisku Stary Kleparz. Pierwsza część Rymoliryktanda, czyli tekst recytowany przez L.U.Ca, transmitowana będzie przez Program Pierwszy Polskiego Radia, więc udział w dyktandzie mogą wziąć śmiałkowie z całej Polski.

Rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 13:00. Jeśli ktoś przeoczył moment zapisów może próbować szczęścia na miejscu. Jeśli tylko liczba miejsc na to pozwoli rejestracja odbywać się będzie także na Starym Kleparzu. Wystarczy przybyć z dowodem osobistym.

 

Więcej informacji na: www.rymoliryktando.pl

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Matylda Dudek

L.U.C management / Highlite PR

matylda.dudek@highlite.pl

+48 604 234 779 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca