Wywrota

Studiujesz prawo? Sprawdź,czym się wyróżniasz!

Czy student prawa może wyróżnić się w grupie żaków? Tak! Studia prawnicze mają swą specyfikę, która jest doskonale widoczna niemal na każdym kroku. Co zatem wyróżnia studentów prawa? Z jakich dodatkowych możliwości mogą oni obecnie korzystać?

 

Długa droga nauczania

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech w przypadku studiów prawniczych jest czas ich trwania. Najlepsze studia prawnicze w dalszym ciągu trwają 5 lat, gdyż tylko taki program nauczania daje możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy na temat prawa. Tych, którzy wybrali prawo w Akademii Leona Koźmińskiego, wyróżniają też wyjątkowe możliwości. Mogą oni skorzystać z nowego kierunku PRAWO PLUS – elitarnych studiów dla ambitnych osób nastawionych na zdobywanie wszechstronnego wykształcenia. Co warto wiedzieć na ich temat?

Stare prawo w nowej formie

Ci, którzy chcą zdobyć gruntowną wiedzę prawniczą i jednocześnie poszerzyć swą wiedzę na temat świata finansów, mają szansę na skorzystanie z wyjątkowej oferty edukacyjnej. Prawo plus to kierunek dla zdolnych i ambitnych osób, które nie boją się nauki na dwóch kierunkach jednocześnie. Studia prawnicze można tu połączyć z finansami i rachunkowością lub z ekonomią. Najlepszym duetem jest jednak prawo plus zarządzanie. Taki zestaw to gwarancja dobrej pracy dla każdego absolwenta oraz odpowiedź ALK na potrzeby współczesnego rynku. To jednocześnie ukłon Akademii Leona Koźmińskiego w stronę ambitnych studentów, którzy chcą skorzystać z niższych opłat za studia na drugim kierunku oraz z najkorzystniejszego w ich przypadku programu nauczania. Studia dzienne z zakresu prawa plus drugi kierunek, realizowany w ramach studiów zaocznych, to szansa na zdobycie gruntownego wykształcenia. Dzięki opiekunom naukowym już od pierwszego roku można tak układać program studiów, by maksymalnie spełniał on potrzeby studenta. Taki opiekun to kolejny czynnik wyróżniający studentów prawa. Kierunek prawo plus jest jednocześnie unikalną kombinacją dwóch najpopularniejszych specjalizacji, dzięki czemu można po ukończeniu studiów odnieść wyjątkowy sukces. Wiedza o biznesie i prawie jednocześnie to przepustka do pracy na wysokim stanowisku i wysokich pensji, które zrekompensują wysiłek włożony w naukę.

 

Połączenie wiedzy prawniczej z szeroką wiedzą na temat zarządzania to kombinacja, która wyróżni każdego absolwenta prawa. Osób posiadających specjalistyczne wykształcenie w obu tych kierunkach jednocześnie brakuje na rynku pracy, choć zapotrzebowanie na ich usługi jest coraz większe. Warto poświęcić się nauce, gdyż wysiłek włożony w studiowanie prawa + z pewnością szybko się zwróci.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Prawniczka
Prawniczka 14 maja 2020, 13:30
Osoby, które pragną zostać w przyszłości prawnikiem zapraszam na blog: tozalezy.com/

Jest tu wiele typowych "case studies" z zakresu prawa umów, praca, spółek, własności, czy nietypowego orzecznictwa sądu:) dla relaksu blog o prawie!:)
przysłano: 12 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca