Wywrota

Studencka podróż na każdą kieszeń: z jakich rozwiązań warto skorzystać?

Studenci w ostatnim czasie okazali się mistrzami w organizacji dalekich wypraw za niewielkie pieniądze. Jak połączyć oszczędność z dobrymi warunkami pobytu? Oto sprawdzone sposoby na tanie i wygodne podróżowanie.

 

Gdzie szukać praktycznych porad?

 

Zanim sami wybierzemy się na tanie wakacje, sprawdźmy, jak robią to inni. Blogów i portali, na których miłośnicy wypraw chwalą się wrażeniami z podróży i ich niskimi kosztami, jest wiele. Busem Przez Świat to jeden z wielu blogów podróżniczych, na którym można znaleźć inspiracje do podróży oraz sposoby na jej tanie zorganizowanie. Równie przydatna będzie lektura artykułów na stronie paragonzpodrozy.pl, uznawanej za jeden z najlepszych poradników taniego podróżowania.

 

Najważniejsze zasady taniego podróżowania: o czym powinien pamiętać student w podróży?

 

Wspomniane już blogi związane są z dość ekstremalnymi wyprawami, w czasie których o wygodzie można zapomnieć. Ci, którzy wolą jednak spać w łóżku i unikać korzystania z autostopów, również mogą tanio podróżować. Jakie zasady są najważniejsze? Oto vademecum, którego przestrzeganie każdemu przyniesie wiele korzyści.

 

1. Ogranicz koszty dojazdu do wybranego kraju. Rezygnacja z jazdy własnym samochodem i wypożyczenie go w państwie będącym głównym celem podróży jest coraz bardziej opłacalne. Europcar.pl czy RentCars.pl to wypożyczalnie samochodów, które kuszą szerokim zasięgiem i niskimi kosztami. Jeśli wolisz jednak jazdę własnym, sprawdzonym pojazdem – znajdź pasażera. Zmniejszysz koszty związane z benzyną i opłatami drogowymi, a jednocześnie pomożesz komuś w tańszym podróżowaniu. Autem.pl czy Carpooling.pl to portale, które łączą kierowców z pasażerami i ułatwiają im wspólne zaplanowanie tańszej podróży.

 

2.Zapomnij o hotelach. Tańsze noclegi znajdziesz dzięki tym portalom, które pośredniczą w wymianie wakacyjnych domów lub pozwalają na ich wynajem w atrakcyjnej cenie. Tu liderem jest wimdu.pl, dzięki któremu można przenocować w komfortowych apartamentach na całym świecie. Wśród 300 tysięcy ofert z pewnością znajdziesz tanią kwaterę w docelowym mieście podróży. Polecic możemy portale jak booking.com czy airbnb.pl

 

3.Wykorzystaj status studenta! Pamiętaj, że bycie studentem daje ci wiele dodatkowych możliwości. Karta EURO26 CLASSIC czy Karta ISIC to najciekawsze oferty dla podróżujących studentów. Z informacjami na temat innych kart oraz możliwością ich wykorzystania możesz się zapoznać dzięki stronie karty-mlodziezowe.studentnews.pl.

 

4.Zwiedzaj z kartą miejską! Chcesz zwiedzać europejskie miasto i jego okolice w przystępnej cenie? Zwiedzanie zacznij od wizyty w punkcie informacji turystycznej. Tu dowiesz się, jakie karty turystyczne obowiązują na terenie danego miasta i na jakie oszczędności możesz dzięki nim liczyć. Karnety na przejazdy komunikacją miejską, zniżki w restauracjach, galeriach i muzeach to bonusy dla tych, którzy za parę groszy wykupią wybrany rodzaj miejskiej karty turystycznej. Rzym, Wilno, Berlin i Budapeszt – to tylko nieliczne przykłady miast, które można zwiedzić taniej dzięki karcie.

 

Dzięki licznym portalom społecznościowym oraz blogom z poradami na temat taniego podróżowania, każdy może tanio poznawać świat. Wspaniała przygoda nie musi być wielkim wydatkiem. Dzięki zaradności i wykorzystaniu rad doświadczonych podróżników, każdy z nas może odkrywać najpiękniejsze zakątki świata za parę groszy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca