Wywrota

Jedziemy Po Wolność

Pomóż w podróży.

Kto nie marzył o tym by latać jak ptak? By szybować ponad szarą rzeczywistością? By czuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy z nas choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia?

 

Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego, młodzi ludzie z pomorza chcą znaleźć swoje własne imię, którego będą szukać w 16 dniowej wyprawie po Polsce w starym, kultowym Fiacie 125p.

 

 

Projekt "Jedziemy Po Wolność" który realizują to działanie podróżniczo – artystyczno - społeczne. Zakłada on przemierzanie naszego świata samochodem, rowerem, na piechotę, w kajaku i na wiele innych sposobów. Jednak w 2015r. najważniejszą podróżą będzie dla nich wyprawa "FIATEM ZA ŚWIATEM", w którym zamierzają odwiedzić wszystkie 16 województw Polski.


Idea projektu „jedziemy Po Wolność” opiera się na trzech filarach. Wolność, sztuka, motywacja. Uczestnicy wypraw chcą pokazywać swoim rówieśnikom jak wiele wolności mamy obecnie i na jak wiele dobrych sposobów można ją wykorzystywać. Tym samym chcą realizować trzecie założenie czyli motywować swoich odbiorców do działania i realizowania marzeń. Ze swoich wypraw chcą też tworzyć relacje fotograficzne, malarskie i filmowe. W wyprawie „Fiatem za światem”, która planowo odbędzie się na przełomie sierpnia i września 2015r. planują stworzyć :


- zbiór zdjęć : reportaż fotograficzny ukazujący całą wyprawę.

- film o naszej wyprawie : przy pomocy kamery pokażą jak wyglądała podróż, z nadzieją że może po obejrzeniu tego materiału niektórzy postanowią zorganizować własną wyprawę.

- film „Czym dla Ciebie jest wolność?” – forma filmowej sondy publicznej.

- film „Polska wieś” – za pomocą dokumentu filmowego pokażą trudniej dostępne miejsca w Polsce, które nas fascynują.

 - obrazy – Martyna Lorbiecka, artystka ze Starogardu Gdańskiego stworzy serię obrazów pokazującą miejsca które odwiedziliśmy

-  „Mapę nietuzinkowości” – zaznaczą na niej gdzie spotkali się z najciekawszymi ludźmi, zdarzeniami oraz gdzie odwiedzili najciekawsze miejsca

Fundusze na wyprawę zbierają za pomocą crowdfoundingu na portalu polakpotrafi.pl Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Każdy internauta może wpłacić pewną kwotę pieniędzy i dzięki temu wybrać nagrodę, które zapewnili organizatorzy wyprawy. Jak mówią, każda złotówka jest dla nich bardzo ważna.  Stronę projektu Jedziemy Po Wolność można znaleźć pod tym adresem :
https://polakpotrafi.pl/projekt/jedziemy-po-wolnosc?utm_source=projects


Więcej informacji o projekcie Jedziemy Po Wolność i wyprawie Fiatem za światem mogą Państwo znaleźć w tym materiale :
https://www.youtube.com/watch?v=OSbdaiQFl2k

oraz na stronie :
https://www.facebook.com/jedziemypowolnosc?fref=photo

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca