Wywrota

Żarówki led e27 - gdzie je stosujemy?

Z roku na rok rośnie popularność osprzętu oświetleniowego wykorzystującego najnowsze zdobycze techniki związane z powszechnym wykorzystaniem technologii ledowych. Poszczególni producenci posiadają w swojej ofercie niezliczone już ilości żarówek, listw oświetleniowych, opraw oświetleniowych, taśm ledowych, a także wszelkiego rodzaju osprzętu i akcesoriów, takich jak zasilacze sieciowe, sterowniki ledowe czy też ściemniacze lub inne układy pozwalające na sterowanie sposobem oświetlenia pomieszczenia. Zwiększa się także spektrum możliwych zastosowań żarówek ledowych. Są one bowiem stosowane nie tylko w zastępstwie tradycyjnych, rtęciowych żarówek i świetlówek w prywatnych domostwach i mieszkaniach, ale też z powodzeniem znajdują swoje miejsce w większych obiektach korporacyjnych i przemysłowych, halach produkcyjnych i centrach handlowych, a także w obiektach użyteczności publicznej. Ostatnie lata pokazują też, że mogą one stanowić interesującą alternatywę jako element oświetlenia drogowego, zastępując stosowane niegdyś lampy sodowe.

 

 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów żarówek ledowych są bez wątpienia żarówki led e27. Są one najczęściej wybieranym przez konsumentów produktem oświetleniowym, znajdującym szerokie zastosowanie przede wszystkim w użytku niekomercyjnym i mieszkaniowym. Oznaczenie „e” to po prostu rozmiar gwintu, który wkręcany jest w oprawę oświetleniową. Żarówki led e27 odpowiada standardowemu gwintowi dużej żarówki, co też tłumaczy jej popularność spośród innych rodzajów i oznaczeń. Nie bez znaczenia dla wyników sprzedażowych pozostają jednak też same zalety oświetlenia ledowego. Gdyby nie one, przeciętny konsument nadal wolałby zamiast żarówki ledowej jej odpowiednik w postaci tańszych świetlówek.

 

Do największych zalet technologii ledowych należy o wiele większa ich efektywność w porównaniu do ich odpowiedników w postaci tradycyjnych żarówek lub świetlówek. Żarówki ledowe odznaczają się ponadto wyjątkowo długim czasem pracy, który może wynosić nawet do 50 tysięcy godzin pracy. Choć warto jednak mieć na względzie, że jest to jedynie czas statystyczny, faktyczny czas świecenia zakupionych przez nas żarówek led e27 nie powinien być mniejszy od 5 lat. Jest to czas ponad dwudziestokrotnie dłuższy, aniżeli okres trwałości tradycyjnych żarówek, wynoszący niecałe 2 tysiące godzin. Kolejną z niewątpliwych zalet żarówek wykonanych w technologii led jest czas ich włączania i wyłączania. Inaczej niż w przypadku innych źródeł światła, żarówki led zaraz po ich włączeniu osiągają pełną jasność i dla osiągnięcia standardowych parametrów oświetleniowych nie potrzeba czasu. Diody ledowe wykazują ponadto o wiele większą odporność na uderzenia i uszkodzenie. Są one bowiem elementami wykonanymi z ciał stałych o odpowiednich parametrach fizycznych, dzięki czemu trudno jest je zniszczyć poprzez zewnętrzne uderzenie. Nie sposób też nie wspomnieć o zaletach związanych z niską toksycznością osprzętu ledowego, co sprawia, że pozostaje on idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie i dbają o środowisko naturalne.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
jagoda
jagoda 22 kwietnia 2016, 13:44
ja już dawno mam w domu same ledy. ostatnio wymieniłam tylko w salonie i w sypialni na takie dekoracyjneledy.pl/supercieple-zarowki-led/ bo dają wspaniałe, ciepłe i nastrojowe światło :) pozdrawiam
Marta
Marta 29 listopada 2016, 13:02
ja też preferuje oświetlenie ledowe, zarówno żarówki jak i taśmy. Kupowałam w hurtowni elmar www.elmar.pl/
przysłano: 14 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca