Wywrota

Sezon na tatuaże rozpoczęty!

 

W tym roku fani tatuażu będą mieli dodatkowy powód do radości. W 2016 Tattoo Konwent zawita do aż 4 polskich miast. Najbliższa edycja konwencji odbędzie się już 19 i 20 marca w Poznaniu, który po raz pierwszy ugości największy cykl festiwali związanych z tatuażem w kraju. Obecność w stolicy Wielkopolski potwierdziła już rekordowa liczba tatuatorów.

 

Tattoo Konwent jest cyklicznym, branżowo-lifestylowym wydarzeniem poświęconym sztuce tatuażu. Festiwal łączy w sobie elementy targów, eventu muzycznego i artystycznego. – W 2015 roku Tattoo Konwent odwiedziło łącznie prawie 16 000 osób – mówi Marcin Pacześny, główny organizator konwencji – Ze względu na rosnące zainteresowanie tatuażem i festiwalem, grono miast goszczących naszą imprezę sukcesywnie się poszerza. W tym roku, nowym punktem na naszej mapie jest Poznań.

To właśnie w stolicy Wielkopolski, w kompleksie wystawienniczym Targi Poznańskie, 19 i 20 marca odbędzie się pierwszy w tym roku konwent. Miesiąc później, 23 i 24 kwietnia fani tatuażu spotkają się w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu. Na kolejne konwenty trzeba będzie poczekać do wakacji. Gdańsk Tattoo Konwent odbędzie się 23 i 24 lipca, a 17 i 18 września sezon zamknie Katowice Tattoo Konwent, który tradycyjnie będzie miał miejsce w galerii sztuki współczesnej Szyb Wilson.

 

W tym roku uczestnicy Tattoo Konwentów jak zwykle oglądać będą najzdolniejszych tatuatorów z kraju i gości z zagranicy. Już ponad miesiąc przed Poznań Tattoo Konwent, do udziału w tej edycji zgłosiła się rekordowa liczba artystów. Dzięki możliwościom jakie daje tak ogromny obiekt jak Targi Poznańskie, w liczącej ponad 850 metrów kwadratowych strefie wystawienniczej, na 120 stoiskach pracować będzie aż 300 tatuatorów.

 

Organizatorzy spodziewają się również wysokiej frekwencji wśród odwiedzających. Z myślą o fanach sztuk alternatywnych, w programie znalazły się nietuzinkowe pokazy. Swoją obecność w Poznaniu potwierdziła znana już widowni Tattoo Konwentu Miss Crash, rekordzistka Guinessa w kontrowersyjnej sztuce suspension. Innym ciekawym występem będzie pokaz akrobatyki w wykonaniu Adama Wysoczańskiego. Na każdym konwencie pojawiają się cenieni artyści muzyki alternatywnej. W Poznaniu publiczność usłyszy Aptekę, JWP/BC, Wuzeta wraz z Enesem i Jurnym oraz Magnificent Muttley. 19 i 20 marca będzie też można własnoręcznie wytatuować banana w boksie Banana-INK, zakupić modne ubrania i gadżety na targach modowych organizowanych przez Yucky.pl, odwiedzić strefę Hot Ball Clothing, obejrzeć wystawę Krystiana Leńczuka i ekspozycję Kamilos Kustom Kreation, a także zaspokoić apetyt na mini zlocie foodtracków. Dodatkowo, w specjalnej strefie na odwiedzających czekać będzie wybitny artysta Sławomir Frączek, który w tym roku obchodzi, jako pierwszy w Polsce, 25-lecie pracy w zawodzie tatuatora.

 

Bilety na Tattoo Konwent dostępne są w przedsprzedaży w cenach 35 zł za bilet jednodniowy, 45 za bilet dwudniowy, 115 zł za bilet trzyosobowy i 200 zł za wejściówkę VIP. 

 


przysłano: 25 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca