Wywrota

Dlaczego warto zainwestować w naukę języków obcych?

Choć język obcy jest obowiązkowy w polskich szkołach to nie koniecznie po ich ukończeniu potrafi się nim posługiwać komunikatywnie. Naukę języka w szkole uczniowie traktują jako konieczność i jeszcze jeden przedmiot, który trzeba zaliczyć. Stąd tak wiele młodych osób, które nie radzą sobie w prostych rozmowach podczas kontaktów z cudzoziemcami. Braki językowe ma też wiele osób ze starszego pokolenia. Dopóki nie wystąpi konieczność typu możliwość atrakcyjnego zatrudnienia za granicą niewiele robią w tym kierunku, aby uczyć się języka obcego. Nie warto czekać na okazję, lecz samemu sobie je stwarzać. Jedną z takich okazji jest nauka języka obcego.

Czy warto zainwestować w naukę języków obcych?

 

Korzyści płynące z nauki języka obcego:

Posługiwanie się komunikatywne językiem obcym stwarza możliwość rozmawiania z duża liczbą osób. Krąg znajomych powiększa się, będą pojawiali się znajomi z zagranicy, z innych kręgów kulturowych. Kolejną rzeczą jest dostęp do najnowszych informacji naukowych, branżowych itp.

 

Mija trochę czasu zanim te najnowsze zostaną przetłumaczone na język polski. Posługując się językiem angielskim będziemy w stanie sami dotrzeć do tych najnowszych i być może wykorzystać je w swojej pracy zawodowej bądź w hobby. Znajomość języka obcego rodzi pewność siebie, a znajomość kilku języków obcych daje tej pewności jeszcze więcej. Potrafiąc porozumieć się z osobą z innego kraju, mówiącą w innym języku jak nasz ojczysty nabieramy pewności w nasze osobiste umiejętności. Wiadomym jest także to, że im większą znajomość słów posiadamy tym stajemy się bardziej komunikatywni. Nie bez znaczenia są korzyści płynące ze zrozumienia innej kultury, pozwalają one być człowiekiem bardziej otwartym i tolerancyjnym. Znając język obcy otrzymuje się także dostęp do dzieł danej kultury w oryginalnej wersji językowej. Tak więc samodzielnie można przeczytać książki w oryginale, oglądać filmy w ich wersji bez tłumacza, słuchać i rozumieć o czym śpiewa nasz ulubiony zagraniczny wykonawca muzyczny - podaje Preply

 

Niewątpliwą korzyścią są też podróże, które przy znajomości języka obcego będą ciekawą przygodą, a nie nerwowym wyszukiwaniem w słowniku brakujących słówek. Podczas podróży nawiązują się nowe przyjaźnie i znajomości. Zwiedzając dany zakątek świata dowiesz się o nim więcej niż to co mówią tradycyjne przewodniki. Jeśli porozmawiasz z ludźmi powiedzą Tobie na pewno nie jedną ciekawą historię. Znajomość języka obcego daje również korzyść w postaci dostępu do nowoczesności. Ułatwia korzystanie z Internetu, wiele przydatnych stron internetowych jest w języku angielskim. Samodzielnie przeczytasz instrukcje obsługi i inne materiały techniczne dotyczące funkcjonowania urządzeń, które mogą nie być dostępne w języku polskim. Znając język angielski można oglądać serwisy i wiadomości w tym języku, są to bardzo często pierwsze źródła informacji.

Jedną z najważniejszych korzyści, które wynikają ze znajomości języka jest na pewno praca. Na rynku pracy nasza wartość wzrośnie jeśli w CV zapiszemy zgodnie z prawdą – komunikatywna znajomość języka angielskiego. Ludzie ze znajomością języków obcych lepiej zarabiają. Jest także możliwość wyjazdu do pracy za granicę, lub praca w polskim przedstawicielstwie zagranicznej firmy.

 

Ostatnia korzyścią o której napiszę jest to, że każda nauka jest gimnastyką dla umysłu, a nauka języków sprawia, że ćwiczy się pamięć zarówno tą krótkotrwałą jak i długotrwałą.

Korzyści z tego,  że będziemy posługiwali się językiem obcym jest zapewne dużo więcej i to w niemal każdej dziedzinie życia.

 

Opłacalna inwestycja w naukę

Zainwestowanie w naukę jest zainwestowaniem w siebie w swoje umiejętności w coś co pozostanie już na zawsze i da nam bardzo wiele zupełnie nowych perspektyw na życie, czy na pracę.  Inwestowanie w swój rozwój jest korzystną lokata z której odsetki będziemy mieć przez całe życie. Nigdy nie wiadomo w jakim momencie drogi życiowej przyda się nam język obcy.

 

Jak wiadomo tempo życia jest bardzo szybkie i przy wielu zajęciach dnia codziennego czasami trudno wygospodarowywać wolną chwilę na naukę języka. Jeśli do tego dojadą czasochłonne dojazdy to robi się nieciekawie. Rozwiązaniem jest nauka języka obcego online. W sieci jest mnóstwo stron dzięki którym można efektywnie uczyć się języka w dowolnym dla siebie czasie. Wiele z aplikacji i innych materiałów posiada swoje wersje bezpłatne, lub jest bezpłatna. W niektóre płatne rozwiązania takie jak lekcje z korepetytorem warto zainwestować. Korzyści z indywidualnego toku nauczania będą duże. Im większe będzie nasze zaangażowanie i motywacja tym większe prawdopodobieństwo, że z sukcesem w szybkim czasie opanujemy język obcy. Najlepiej znaleźć swój indywidualny sposób na naukę języków. Kursy językowe są zazwyczaj dość kosztowne, ale dlatego, że to opłacalna inwestycja warto z nich korzystać. Korzystać warto tez z innych form nauki, nie zawsze są to drogie rozwiązania. Wystarczy odpowiednia motywacja, a nawet sami nie wiedzą kiedy jak będziemy mieli opanowany język obcy. Potem może drugi i trzeci i kolejny.

 

Przeczytaj też:

http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/nauka-nietypowych-jezykow-poplaca-jakich-warto-sie-uczyc-by-wiecej-zarabiac.html


przysłano: 27 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca