Wywrota

Mieszkania na Mokotowie

Mokotów to jedna z warszawskich dzielnic, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy. Jest położona w bliskiej odległości od centrum miasta i dobrze z nim skomunikowana. Liczne ośrodki kulturalno – naukowe,  bogate zaplecze handlowo – usługowe  i parki sprawiają, że Mokotów jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc do zamieszkania.

Historia i opis dzielnicy

 

Mokotów to jedna z najdynamiczniej zmieniających się dzielnic Warszawy, która sąsiaduje od północy ze Śródmieściem i Ochotą, od strony zachodniej z Włochami, na wschodzie z Wisłą, a na południu łączy się z Ursynowem i Wilanowem. Wizytówką tej dzielnicy jest Pole Mokotowskie, które przyciąga ludzi o każdej porze roku. Na Mokotowie nie tylko możemy się dokształcać, korzystać z kultury, ale również nie brakuje tu miejsc, gdzie można dobrze zjeść. Na Mokotowie znajduje się wiele szkół oraz przedszkoli, największe centrum biznesowe stolicy, linia metra i liczne tereny rekreacyjne. Wszystko to sprawia, że Mokotów jest idealnym miejscem do zamieszkania, a deweloperzy coraz częściej wybierają tę dzielnicę pod swoje inwestycje.

 

Inwestycje na Mokotowie

Oferta deweloperów dopasowana jest do potrzeb potencjalnych klientów, którzy planują zakup własnego M właśnie na Mokotowie. Wartymi zainteresowania są inwestycje Dom Development, które wyróżniają się nietypową architekturą i wyjątkową funkcjonalnością. Jedną z realizacji tego dewelopera jest osiedle „Cybernetyki 17”. Inwestycja ta zlokalizowana jest w jednej z najbardziej dynamicznie zmieniających się części Mokotowa, która stale się rozwija. Zdecydowaną zaletą tego osiedla jest bliska odległość do stacji metra (Służew i Wilanowska), a także przystanków SKM. Inwestycja zaprojektowana jest przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci. Osiedle ma być nowoczesne i eleganckie, z wydzielonym zielonym dziedzińcem oraz elementami artystycznymi tkj. instalacja znajdująca się na placu powitalnym. Funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanym metrażu będą idealne dla różnych grup klientów. Kolejna inwestycja tego samego dewelopera to „Dom pod zegarem”, zlokalizowana przy ul. Bukowińskiej 2, w zielonej części Mokotowa, niedaleko stacji metra Wilanowska i biznesowego centrum Mokotowa. „Dom pod zegarem” to modernistyczny budynek, w którym znajduje się aż 226 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, rozpoczynającym się od 70 m2. Mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Dodatkowo wzbogacono je o loggie, tarasy oraz ogródki, z których mogą korzystać mieszkańcy parterów. Również przy ul. Bukowińskiej powstają „Apartamenty Mokotów nad skarpą”. Inwestycja równie interesująca o świetnej lokalizacji: tylko 500 metrów od stacji Metro Wilanowska, na skarpie warszawskiej. Planowana inwestycja to aż 2 modernistyczne budynki, 9-piętrowe, zawierające 183 mieszkania, zaczynających się już od niecałych 35 m2, z czego największe apartamenty mają mieć aż 136 m2 i będą dwupoziomowe. Dodatkową atrakcją apartamentów zlokalizowanych na ostatnich piętrach są ogrody na dachu, które zapewniają piękne widoki. Warto również wspomnieć o zastosowaniu szklanych wykuszów, będących przedłużeniem pokojów dziennych. Przy ul. Magazynowej, tylko 10 min od centrum Warszawy, dostępne jest „Studio Mokotów” czyli 4 budynki i aż 319 mieszkań oraz apartamentów. Osiedle zaprojektowane jest przez artystę z Hiszpanii, dzięki czemu posiada liczne elementy artystyczne, a także nietypowe rozwiązania. Mieszkania mają funkcjonalne rozkłady, które można dowolnie zaaranżować. Przed budynkami znajduje się zielony dziedziniec oraz bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Inwestycja również znajduje się w pobliżu stacji metra (Wierzbno), a także w dobrym punkcie komunikacyjnym – liczne linie autobusowe oraz tramwajowe, zapewniające doskonałe połączenie z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Osiedle znajduje się w pobliżu zabytkowej Królikarni, parku Arkadia oraz Galerii Mokotów. Okolica jest idealna do rekreacji i sportu – znajdują się tu liczne tereny zielone, a także kluby fitness, siłownie.

 

Mokotów to idealna dzielnica do zamieszkania. Przypadnie ona do gustu niemalże wszystkim, którzy lubią połączenie zieleni z miejskim stylem. Doskonale zlokalizowana ze Śródmieściem i pozostałymi dzielnicami stolicy sprawi, że dojazdy do pracy przestana być uciążliwe. Na Mokotowie jest wiele atrakcji, zarówno dla studentów, rodzin z dziećmi czy osób starszych, które lubią ciszę i spokój.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca