Wywrota

Dzień Świadomości - przełamywanie stereotypów na temat zaburzeń psychicznych

 

Dzień Świadomości to rozbudowana akcja społeczna, która odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku i Bartoszyckim Domu Kultury. Wydarzenie ma na celu przełamywanie stereotypów i uproszczeń na temat zaburzeń psychicznych.

 

Dzień Świadomości zbiega się z Europejskim Dniem Śniadania i tę okoliczność wykorzystujemy w organizacji naszej akcji.

 

Inauguracją będzie Rozmawianie na śniadanie – spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Wezmą w nim udział mieszkańcy Domu – osoby z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, zaproszeni sąsiedzi, przedstawiciele instytucji samorządowych, młodzież z okolicznych szkół oraz goście specjalni: wicestarosta powiatu bartoszyckiego Jan Zbigniew Nadolny, piosenkarka i aktorka Danuta Błażejczyk, aktor i piosenkarz Marek Kaliszuk, prezenter Ryszard Rembiszewski. Przy kawie i śniadaniu będziemy poznawać ośrodek i rozmawiać o problemach jego mieszkańców oraz relacjach ze światem zewnętrznym.

 

Kolejne wydarzenie tego dnia to Śniadanie Świadomości, które odbędzie się w Bartoszyckim Domu Kultury. Spotkanie połączone będzie z debatą na temat społecznego funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi. W debacie udział wezmą: Beata Wolska - dyrektorka DPS w Kamińsku, psychiatra Karol Talkowski, piosenkarka i aktorka Danuta Błażejczyk, Wojciech Prokocki - starosta powiatu bartoszyckiego. Debatę poprowadzi Sławomir Murawiec – psychiatra, psychoterapeuta psychodynamiczny, redaktor naczelny czasopisma naukowego „Psychiatria”. W wydarzeniu tym wezmą udział przedstawiciele instytucji samorządowych, nauczyciele, młodzież szkolna, przedstawiciele sektora prywatnego, dziennikarze, mieszkańcy powiatu.

 

Finałem będzie recital Danuty Błażejczyk, połączony z aukcją charytatywną na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Gościnny udział w koncercie i aukcji zapowiedział Marek Kaliszuk, a całość poprowadzi Ryszard Rembiszewski.

 

Przedmioty do licytacji przekazali m.in. Ewa Minge, Mariola Bojarska-Ferenc, Odeta Moro, Mateusz Gessler, Łukasz Jemioł, Andrzej Pągowski, Igor Herbut z zespołu Lemon oraz Reprezentacja Kadry Narodowej, która przekazała na rzecz akcji oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 r., z autografami członków drużyny.

 

Koncert będzie miał niecodzienny charakter, gdyż razem z gwiazdami wystąpią członkowie zespołu folklorystycznego działającego w Bartoszyckim Domu Kultury. Wydarzenia wzbogacone będzie o emisję krótkich filmów, w których znane i lubiane osoby podzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z zaburzeniami psychicznymi.

 

Celem akcji jest przede wszystkim edukacja w zakresie zdrowia psychicznego, budowanie postaw empatii społecznej, zapobieganie poczuciu wykluczenia oraz izolacji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, afirmacja postaw opartych na życzliwości, braterstwie, inicjatywie i aktywności prospołecznej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące godzin i miejsc organizacji spotkania 24 kwietnia, dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/events/345333975987839/

 

od: 24 kwietnia 2018, 10:00
do: 24 kwietnia 2018, 20:00 Bartoszycki Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 11
Bartoszyce

przysłano: 16 kwietnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca