Wywrota

Lista darmowych atrakcji w Warszawie

Spędzenie kilku dni w Warszawie nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Wiele atrakcji – szczególnie kulturalnych – jest dostępnych za darmo. Wystarczy jedynie wiedzieć, kiedy są „bezpłatne dni’ lub gdzie pójść, aby posłuchać muzyki na żywo, nie płacąc za to nawet złotówki.

Przed przyjazdem do Warszawy – zarezerwuj nocleg

Osoby spoza stolicy, które decydują się na jej odwiedzenie, muszą najpierw – najlepiej z wyprzedzeniem – znaleźć miejsce do spania i relaksu. Apartamenty w Warszawie, znajdujące się w centrum to jedna z najlepszych opcji. Taka lokalizacja pozwala dotrzeć w wiele punktów miasta na piechotę, ponadto jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, np. dworcami czy lotniskami.

Darmowe atrakcje – przygotuj plan

Dni, w których można za darmo zwiedzić poszczególne muzea na ogół są ustalone od dawna, ale warto na bieżąco zawsze upewnić się, czy nie nastąpiła jakaś przerwa lub inne okoliczności, które spowodowały, że dana placówka jest nieczynna. W tym celu można zadzwonić lub sprawdzić informacje na stronie internetowej. Zdarza się również, że niektóre miejsca dysponują bezpłatnymi wejściówkami, które trzeba odebrać wcześniej, a ich liczba jest ograniczona. Często takie bilety wydawane są w godzinach porannych.

Oprócz zwiedzania muzeów można też pospacerować po warszawskich parkach, posłuchać muzyki na żywo, np. w Łazienkach Królewskich. Fortepianowe recitale odbywają się od maja do września w każdą niedzielę (w godzinach: 12:00 i 16:00), warto też wybrać się na projekcję filmu pod gołym niebem bądź wziąć udział w plenerowych imprezach lub warsztatach np. treningu jogi w Łazienkach Królewskich.

Dni, w których wejście do poszczególnych muzeów jest „gratisowe”

Większość ze stołecznych muzeów ma jeden dzień, w którym przede wszystkim ekspozycje stałe można zobaczyć za darmo:

  • wtorek: Muzeum Narodowe w Warszawie,
  • czwartek: Muzeum w Wilanowie, Muzeum Łazienki, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Fotoplastikon Warszawski,
  • sobota: Państwowe Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Sportu i Turystyki,
  • niedziela: Muzeum Powstania Warszawskiego, Państwowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Ziemi w Warszawie, Żydowski Instytut, Zamek Królewski w Warszawie – niedziela, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Warszawskiej Pragi (oddział Muzeum Warszawy).

Oprócz tego wstęp wolny obowiązuje zawsze w takich miejscach, jak: Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Drukarstwa oraz Izba Pamięci Płk Kuklińskiego. Należy pamiętać, że poniedziałek jest dniem, w którym muzea z reguły są nieczynne.

Zobacz także: Dlaczego warto spędzić weekend w Warszawie?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca