Wywrota

Czy warto zlecać specjalistom tworzenie responsywnych stron WWW?

W dzisiejszych czasach dobrze zrobione strony WWW są na wagę złota. Od kilku lat świat web designu przechodzi ciągłą rewolucję. Gwałtowne upowszechnienie się urządzeń mobilnych doprowadziło do powstania nowego trendu, tak zwanego RWD (skrót od ang. „responsive web design”). Chodzi o to, aby strona dopasowywała się wyglądem do różnych urządzeń i wyświetlała się prawidłowo nie tylko na stacjonarnym czy przenośnym komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. Koncern Google usilnie promuje responsywne strony internetowe – tym samym jeśli komuś zależy na dobrej pozycji w wyszukiwarce, powinien poważnie zainteresować się tym tematem. Jak zadbać o to, aby dorównać obecnym standardom RWD?

Filozofia DIY oraz „darmowe” strony WWW – wady tanich rozwiązań

 

To, co jeszcze kilka lat temu wymagało wyedukowania, doświadczenia i pewnej specjalistycznej wiedzy, teraz jest dostępne od zaraz. W internecie odnajdziemy rozmaite rozwiązania, które umożliwią nam stworzenie responsywnej strony internetowej na własną rękę. Pomogą nam w tym darmowe kursy HTML, kreatory umożliwiające samodzielne tworzenie stron WWW oraz bezpłatne szablony stron internetowych.

 

Oczywiście, filozofia „zrób to sam” pozwoli zaoszczędzić trochę grosza. Jeśli jesteś pasjonatem, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zainstalował program ułatwiający tworzenie stron internetowych, skorzystał z bezpłatnego kursu i darmowych szablonów HTML oraz spróbował zmierzyć się z tematem bez niczyjej pomocy. Jest to jednak dobry pomysł wyłącznie w sytuacji, gdy masz smykałkę do takich rzeczy, dużo wolnego czasu i sporo energii. Warto też mieć na uwadze, że efekty zbudowania strony WWW na przerobionym szablonie bywają różne - o ile w przypadku zainteresowań hobbystycznych mogą w zupełności wystarczyć, przy okazji prowadzenia własnego biznesu warto rozważyć bardziej profesjonalne rozwiązania.

 

Wielu przedsiębiorców próbuje zaoszczędzić tam, gdzie nie trzeba, i daje się skusić na podejrzanie tanie oferty. „Strona internetowa za złotówkę” czy „darmowa strona WWW” to hasła, które zawróciły w głowie niejednemu właścicielowi firmy. W rzeczywistości takie rozwiązania pociągają za sobą wiele jawnych (bądź, w gorszych przypadkach, ukrytych) kosztów. Załóżmy, że Twoja firma będzie się rozwijać – przecież to właśnie rozwój powinien być Twoim celem. W takiej sytuacji strona WWW będzie wymagała rozbudowy – tymczasem na witrynie za złotówkę może być bardzo trudno dokonać jakichkolwiek zmian bez dopłacania do tego fortuny. Bywa również, że utrzymanie witryny jest darmowe wyłącznie przez określony okres promocyjny, po którego upływie przychodzi za to słono zapłacić.

 

Jeśli masz za sobą powyższe fazy – przez wiele godzin próbowałeś dopasować istniejący szablon, a efekty wciąż Cię nie satysfakcjonują czy też rozczarowałeś się stroną za złotówkę – najwyższy czas, aby wyciągnąć wnioski i dać sobie z tym święty spokój. O wiele lepiej będzie, jeśli skupisz się na rozbudowie własnego biznesu, a projektowanie stron internetowych pozostawisz profesjonalistom. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad założeniem strony, wyciągnij wnioski z cudzych błędów i od razu rozważ wykupienie specjalistycznej usługi.

 

Co można zyskać, powierzając stworzenie strony WWW specjalistom?

 

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących tworzenie stron www w technologi RWD w bardzo korzystnych pakietach. Przykładowo specjaliści z eniteo.pl proponują kompletne firmowe strony WWW, które sprzedają w zestawie z wbudowanym systemem CMS oraz pełnym zapleczem – serwerem WWW i domeną internetową. Można wybrać spośród dwóch wariantów strony: jednym z nich jest tradycyjna witryna z odrębnymi podstronami, a drugim – przewijana strona one page. Usługa jest stosunkowo tania, zawiera w sobie podstawową personalizację, a dodatkowo jest realizowana w błyskawicznym tempie. W ciągu zaledwie 48 godzin od przekazania zlecenia na eniteo.pl otrzymujemy finalny produkt wysokiej jakości. Mamy pewność, że wszystko zostało zrobione profesjonalnie, z gustem i bez zarzutu. Nie musimy się martwić o późniejsze problemy z rozbudową strony, ponieważ zyskujemy do dyspozycji system do zarządzania treścią. Nie ponosimy żadnych ukrytych kosztów, oszczędzamy czas i energię.

 

Strony WWW dla małych i średnich firm

 

Potrzebujesz postawić portal internetowy, uruchomić sklep internetowy albo rozpocząć prowadzenie rozbudowanego bloga firmowego? Zaufaj doświadczonej firmie i pozwól, aby pomogła Ci ona znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Te same zasady dotyczą wielkich korporacji i raczkujących biznesów. Zdecydowana większość małych i średnich firm ma podobne potrzeby – aby wkroczyć na kolejny etap, potrzebuje funkcjonalnej, responsywnej strony WWW. Ważne, aby jej projekt był czytelny, nowoczesny i atrakcyjny, i żeby strona była od razu przygotowana do pozycjonowania. Poza tym kluczowe jest, aby firmowe strony internetowe można było w łatwy sposób samodzielnie rozbudowywać, a także żeby były one dostosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Trzymaj się powyższych kryteriów, a nie pożałujesz!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca