Kamery megapikselowe typu bullet - czym są?

Zabezpieczenie przestrzeni mieszkalnej i biurowej jest naturalnym dążeniem do podniesienia poziomu bezpieczeństwa najbliższego otoczenia. Zestawy monitoringu są jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu.

Zestawy do monitoringu są kompletowane dla konkretnych zastosowań. Każdy rodzaj użytej kamery sprawdza się w innych okolicznościach. Najbardziej rozpowszechnione są kamery typu BULLET, ponieważ są optymalnym wyborem. Kamera DS-2CD2042WD-I działa zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest prosta w montażu i rejestruje obraz w wysokiej jakości.

 

Rodzaje kamer do monitoringu

Dostępne na rynku kamery do monitoringu można podzielić ze względu na okres dnia, w jakim są w stanie optymalnie pracować. Są to kamery kolorowe i dzień/noc. Pierwszy rodzaj szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku dobrych warunków oświetleniowych. Obraz otrzymywany z kamer kolorowych zawiera dużo więcej szczegółów. Kamery dzień/noc nie posiadają ograniczeń oświetleniowych – w dobrych warunkach działają tak jak kamery kolorowe, kiedy dostępne światło przestaje być wystarczające do optymalnego działania przełączają się na tryb monochromatyczny. Często są także wyposażone we wbudowany promiennik fal podczerwonych, dzięki któremu mogą rejestrować obraz w ciemności.

Innym kryterium jest rodzaj budowy. Wyróżnia się tutaj kamery typu:

  • BOX – najbardziej kompaktowe rozwiązania przystosowane do pracy wewnątrz budynków.
  • DOME – kamery o budowie kopułkowej, również stosowane wewnątrz pomieszczeń, ale dzięki specjalnej konstrukcji wandaloodpornej także na parkingach.
  • BULLET – kamery o walcowej budowie, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdzają się więc zainstalowane na zewnątrz budynków. Często wyposażone w promiennik fal podczerwonych. Do tej grupy zaliczyć można także łatwe do ukrycia mikrokamery.

 

Kamery BULLET – zastosowania

Kamery typu BULLET, za sprawą swojej wszechstronności zastosowań, zdobywają coraz większą popularność w systemach monitoringu i CCTV. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz nich, dzięki znacznej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kamery BULLET najczęściej występują w wariancie dualnym (dzień/noc), a wbudowany promiennik fal podczerwonych pozwala na pracę w całkowitej ciemności. Niektóre rodzaje oferują rejestrację w trybie pionowym szczególnie przydatnym podczas monitorowania korytarzy, a także zasilanie przez złącza Ethernet – technologia Power over Ethernet (PoE).

Czytaj także: Zakup centrali antywłamaniowej- na co zwrócić uwagę?


przysłano: 31 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca