Wywrota

Kiedy warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Chcąc zadbać o przyjemne warunki w naszym domu czy mieszkaniu możemy wybrać tradycyjne metody grzewcze albo przekonać się, że nowoczesne technologie w służbie człowiekowi są niezwykle pomocne. Chodzi między innymi o ogrzewanie płaszczyznowe, które zyskuje na popularności i pokazuje, że wcale nie musi być niepotrzebnym wymysłem dla nowobogackich.

Czym jest ogrzewanie płaszczyznowe?

 

Przede wszystkim ogrzewanie płaszczyznowe to brak grzejników. Jest to taki sposób działania ciepłem, który sprawia, że duża płaszczyzna, najczęściej podłoga, staje się jednym dużym źródłem ciepła. Odpowiedzialne za to są specjalnie położone kable, które w sposób wielkopowierzchniowy rozgrzewają się i oddają ciepło. Ogrzewanie może być zamontowane na niemalże każdej dużej płaszczyźnie i jest niewidoczne, ukryte w strukturze ściany czy sufitu.

 

Jakie są rodzaje ogrzewania płaszczyznowego?

 

Przede wszystkim wyróżniamy trzy typy ogrzewania, choć wydaje się, że tylko jeden jest w sposób szczególny wykorzystywany. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, do którego jeszcze przejdziemy. Kolejnym rodzajem takiego ogrzewania jest ogrzewanie ścienne, które również pojawia się w domach, ale zdecydowanie rzadziej. Jeśli zaś chodzi o najrzadziej wykorzystywane rozwiązanie, to jest nim ostatni typ ogrzewania płaszczyznowego – ogrzewanie sufitowe.

 

Jakie korzyści płyną z ogrzewania podłogowego?

 

Skupmy się więc na najpopularniejszym ogrzewaniu podłogowym. Dzięki niemu możemy w posty sposób sprawić, że pokój jest bardziej ustawny, gdyż nie ma w nim grzejników. Co więcej, daje ono wymierne korzyści, gdyż przeciwdziała uciekaniu ciepła przez duże powierzchnie i łatwiej zarządza temperaturą wewnątrz domu. Dobrze ustawione jest także energooszczędne.

 

Ogrzewanie podłogowe to sporo korzyści, choć także wydatek na samym początku. Jeśli jednak już dysponujemy takim rozwiązaniem, to niewątpliwie jest to idealny sposób na poprawę ustawności pomieszczenia oraz szczelności budynku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Marcin
Marcin 2 stycznia 2019, 19:03
Ten artykuł jeśli można tak to nazwać o niczym nie mówi!
przysłano: 1 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca