Wywrota

Na co zwracać uwagę organizując wyjazd ze szkołą na ferie?

Jeśli jesteś wychowawcą, nauczycielem lub rodzicem i chcesz zająć się organizacją wyjazdu zimowego połączonego np z jazdą lub nauką jazdy na nartach, możesz sprawy wziąć we własne ręce ale czeka cię nie łatwe zadanie. Organizacja wycieczki szkolnej tym bardziej kilkudniowej nie należy do prostych spraw ale rzecz jasna nie niemożliwa do wykonania, wystarczy że odpowiednio podejdziesz do najważniejszych problemów jak choćby transportu czy noclegu i wyżywienia, zaplanujesz to wcześniej i z konkretnymi firmami/osobami zaczniesz współpracę, reszta pójdzie już z górki. My w tym artykule przyjrzymy się kwestii transportu a więc na co zwracać uwagę szukając oferty na przewóz osób i z jakiej oferty na wynajem autokarów skorzystać aby było bezpiecznie i nie przepłacić.

Jak można zaobserwować krajowe firmy transportowe prześcigają się w swoich ofertach co chwile wzbogacając flotę czy oferując nowe usługi lub też proponując coraz to niższe ceny usługi i niestety to ostatnie nie wiąże się z uczciwą ofertą ale co najważniejsze może wpływać na bezpieczeństwo. Poznaj więc jak wybrać solidną firmę która zajmie się waszym transportem.

Poznaj lub zapytaj o referencje.
Jako jedna z pierwszych rzeczy o których powinieneś pomyśleć to opinie na temat danego przewoźnika, dotrzeć do osób które już zdecydowały się na wynajem busa lub autokarów w danej firmie i zapytać oczekiwania jakie mieli odnośnie jakości usługi zostały spełnione, duga sprawa poczytać opinie o konkretnej firmie które pojawiają się w internecie - jak wiadomo w sieci nic nie ginie i na podstawie pewnych danych juz można wyrobić sobie opinię na temat konkretnych firm.

 

Jakość i bezpieczeństwo.
Umowa to jedna z najważniejszych rzeczy o jaką należy poprosić usługobiorcę. W niej powinny zostać zawarte różne ważne kwestie jak choćby informacja o ubezpieczeniu pasażerów, numery licencji przewoźnika, informacje o tym jaki autokar lub bus będzie realizował przewóz osób, dane firmy przewozowej czy też punkt odnośnie ewentualnego czasu podstawienia autobusu zastępczego na wypadek nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających kontynuowanie podróży.
Kolejny aspekt to kontrola służb mundurowych przed wyjazdem a więc badanie stanu technicznego, wyposażenia autokarów i busów oraz kontrola stanu trzeźwości kierowcy oraz co bardzo ważne a o czym często organizator zapomina - badaniu trzeźwości poddawany jest również opiekun grupy podróżującej z dzieciakami w autobusie. Profesjonalizm wymagany jest od wszystkich. Jedna uwaga zgłaszanie tego typu kontroli czasem odbywa się pod szkołą, czasem w miejscu zbiórki a czasem na parkingu policji o tym należy pamiętać aby zaplanowany wyjazd na konkretną godzinę nie opóźniał się. Kwestia ta jest istotna przy planowaniu dalszych wyjazdów gdyż kierowcy zobowiązani są do przestrzegania czasu pracy związanych z kierowaniem autokarem, obowiązkowymi przerwami, odpoczynkami itp.


Sama podróż.
Podczas jazdy autokarem często panuje luźna atmosfera, każdy z małych pasażerów jest podekscytowany lub zestresowany wyjazdem. Jedni lubią podróżować w ciszy inni znów zaraz gdy wsiądą do autokaru zaczynają rozmowy, w ruch idą paluszki, chipsy, coca cola. Wszystko oczywiście dozwolone ale z zachowaniem umiaru i zwracając uwagę na to by nie przeszkadzać kierowcy oraz nie stwarzać niebezpieczeństwa w trakcie jazdy a także dbać o czystość autokaru podczas całej wycieczki. Nie trudno sobie wyobrazić co się stanie gdy ktoś się zakrztusi, obleje lub stanie się jeszcze coś gorszego. Nad tym wszystkim powinien czuwać opiekun grupy obecny podczas podróży.
Reasumując miejmy świadomość, że organizując wyjazd należy zwracać uwagę na wiele kwestii i transport jest jedną z nich. Firma transportowa powinna zostać sprawdzona a wybór nie przypadkowy dlatego też poruszyliśmy ten problem. Niebawem rozpoczynają się ferie 2019 i kolejne wyjazdy na upragnione i długo wyczekiwane ferie. Bądźmy czujni aby wynajęty autokar lub bus oraz praca kierowcy przyczynili się do tego aby wyjazd był bezpieczny i udany.

Artykuł opracowany we współpracy z firmą www.m-bus.com.pl - autokary Kraków


źródło: 777
przysłano: 8 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca