Wywrota

Automaty zagłówkowe i podłokietnikowe w nowoczesnych meblach

Marzysz o ergonomicznej i designerskiej sofie? A może o funkcjonalnym i wygodnym fotelu? We współczesnych meblach montuje się wiele przydatnych akcesoriów pomagających wypocząć w naprawdę komfortowy sposób. Za sprawą mechanizmu podłokietnika i zagłówka każdy mebel staje się jeszcze bardziej komfortowy.

Automaty zagłówkowe i podłokietnikowe stosowane w nowoczesnych meblach stały się hitem ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że sofy czy fotele wyposażone w takie mechanizmy są coraz częściej wybierane do salonów. Dzięki nim oglądanie telewizji czy czytanie gazety jest jeszcze bardziej wygodne.

Meble z mobilnymi zagłówkami

Specjalny skonstruowany mechanizm zagłówka pozwala tapicerom tworzyć wyjątkowo komfortowe sofy, narożniki czy fotele. Dzięki nim możliwe jest ustawienie najdogodniejszej pozycji do siedzenia nie obciążającej szyi i kręgosłupa. Zagłówki przeważnie mają kształt wydłużonego walca, który można zamontować w dowolnym miejscu kanapy, gdyż na całej jej długości znajdują się otwory służące do zainstalowania metalowego stelaża zagłówka. Z tego też powodu z łatwością można przenosić go w dowolne oparcie na kanapie. Nic więc dziwnego, że meble z mobilnymi zagłówkami cieszą się coraz większą popularnością.

Meble z ruchomymi zagłówkami

Meble z ruchomymi zagłówkami pozwalają swobodnie regulować kąt nachylenia, dlatego z łatwością można dostosować fotel czy sofę do aktualnej pozycji ciała, którą przyjmujemy podczas wypoczynku. W ich przypadku zagłówek jest montowany na stałe do wszystkich oparć narożnika czy kanapy. Zagłówek przy meblu może być całkowicie podniesiony, lekko pochylony lub zupełnie położony. Z tego powodu bez problemu każdy dopasuje jego wysokość do swojej postury. Należy przy tym pamiętać, że odpowiednie dobranie pozycji podczas czytania czy oglądania telewizji pomaga w odciążeniu mięśni karku i kręgosłupa, a przez to wypoczynek jest bardziej komfortowy i zdrowszy.

Meble z ruchomymi podłokietnikami

Poza nowoczesnymi meblami z ruchomymi czy mobilnymi zagłówkami produkuje się meble z ruchomymi podłokietnikami. Często te dwa udogodnienia są zastosowane jednocześnie w danej sofie czy fotelu. Możliwość regulowania wysokości czy kąta nachylenia podłokietnika to niesamowita wygoda. Szczególnie doceniają to osoby, które lubią spędzać długie godziny na oglądaniu telewizji czy czytania książek. Poza tym producenci mebli czynią z podłokietnika funkcjonalną półkę na drobne przedmioty, książki czy gazety.

Meble wyposażone w mechanizm podłokietnika i zagłówka uznawane są za wyjątkowo komfortowe. Dzięki nim z łatwością można dostosować sofę czy fotel do postury ciała. Kontrolując stopień nachylenia zagłówka, pozbędziemy się bólów pleców czy szyi.


Artykuł powstał przy współpracy z https://sklep.kameleon.pro/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 18 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca