Wywrota

5 pomysłów na antystresowy balkon

Życie we współczesnym świecie potrafi być stresujące. Ciągła gonitwa za karierą, brak czasu, to i wiele innych rzeczy może wywoływać stres. Gdy czujemy, że to uczucie nas przytłacza warto pomyśleć o odpoczynku.

Kiedy nie mamy czasu, ani możliwości, żeby zostawić cały zgiełk dnia codziennego i wszystko co wywołuje stres możemy stosunkowo łatwo zaaranżować balkon w sposób neutralizujący stres. Tak samo można zaaranżować loggię. Przyjrzyjmy się więc 5 propozycjom jak sprawić, żeby nasz balkon bądź loggia pomagały nam pozbyć się stresu.

Balkon w stylu “Wieczór w wielkim mieście”

Pierwsza propozycja o nazwie “Wieczór w wielkim mieście” najlepiej sprawdzi się w mieszkaniach znajdujących się powyżej 10 piętra. Ogólnie stylizacja ma nawiązywać do wystroju baru. Aby ją zrealizować potrzebna nam będzie długa, wąska stolnica pod oknem, kilka wysokich krzeseł. Nie może również zabraknąć elementów wystroju jak np. podświetlane tabliczki. Powodem, dla którego taka aranżacja sprawdzi się na wyższych piętrach jest fakt, że z ich pozycji dużo lepiej widoczna będzie nocna panorama miasta.

Balkon jak na działce

Druga propozycja aranżacji nosi nazwę “Balkon jak na działce”. Aby uzyskać taki efekt potrzebne nam będzie sporo doniczek z kwiatami, które będą wisiały na ścianach balkonu lub loggi. Na podłodze można położyć miękki materac, albo inne podłoże, na którym następnie ułożymy sztuczną trawę bądź zieloną wykładzinę. Dodatkowo balkon można udekorować kwiecistymi poduszkami i suszonymi kwiatami. Atutem będzie, jeśli balkon znajduje się po słonecznej stronie mieszkania.

Zamiejska weranda

Kolejna, trzecia propozycja nieco różni się od wcześniejszych. Jest to “Zamiejska weranda”. Aby urządzić ją właściwie należy wstawić fotel bujany do siedzenia albo kilka foteli plecionych. Całą idea polega na stworzeniu warunków jakbyśmy byli poza miastem i mogli w spokoju wypoczywać. Dodatkowymi urozmaiceniami mogą być świece zapachowe o zapachu ziół lub kwiatów. Dobrze też będzie jeśli okno znajdować się będzie po stronie wschodniej, gdzie będziemy mogli spokojnie rano obserwować wschód słońca.

Tropikalne wczasy

Przedostatnia aranżacja, z którą się zapoznamy nazywa się “Tropikalne wczasy”. Balkon urządzony w ten sposób ma przywodzić na myśl urlop w krajach tropikalnych. Niezbędnym elementem w tym wystroju będzie hamak, który należy zawiesić na balkonie. Klimatu tropików dodadzą palmy i kolorowe plecione dywaniki.

Balkon typu “Wschodnia bajka”

Ostatnia proponowana aranżacja balkonu, która ma pomóc nam się zrelaksować nosi nazwę “Wschodnia Bajka”. Stylistyką nawiązuje ona do klimatów bliskiego wschodu. Atmosfery namiotu nadadzą balkonowi kolorowe dywaniki, poduszki do siedzenia i niski stolik pośrodku.

Te kilka nieskomplikowanych aranżacji pozwoli z naszego balkonu lub loggi zrobić miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennym stresie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://nierdzewnybalkon.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 18 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca