Wywrota

Podstawowe informacje na temat wybielania zębów

Wybielanie zębów jest jedną z usług dentystycznych na którą decyduje się coraz więcej Polaków. Wynika to z faktu, że coraz większe znaczenie ma zdrowy i piękny uśmiech. Dlatego, warto dowiedzieć się, na czym polega ta metoda.

Gdzie decydować się na wybielenie zębów?

Jeśli chcemy skorzystać z zabiegu wybielania zębów to powinniśmy dowiedzieć się,
jakie miejsce będzie do tego najbardziej odpowiednie. Zająć musi się tym dentysta posiadający doświadczenie we wskazanej dziedzinie. Taki stomatolog przedstawi pacjentowi metody wybielania, a także powie jakie są ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Dodatkowo, udzieli również szczegółowych informacji na temat tego, jak dbać o zęby tuż po ich wybieleniu. W klinice Villa Nova w Warszawie zanim stomatolog zajmie się wybielaniem zębów przeprowadza wnikliwą konsultację wraz ze szczegółowym badaniem całej jamy ustnej. Jeśli będzie taka konieczność to najpierw wyleczone zostaną wszystkie ubytki, a dopiero potem zostanie zastosowana metoda wybielania zębów.

 

Kto powinien wybielić zęby?

Przede wszystkim, wybielanie zębów dedykowane jest pacjentom, którzy mają naturalnie ciemne zęby, z przebarwieniami od kawy, herbaty lub palenia papierosów.
Obecnie stosowane metody wybielania zębów są nieszkodliwe, dlatego bez obaw wiele osób może z nich skorzystać. Najważniejsze jest to, że wybielanie zębów nie wpływa na osłabienie struktury twardych tkanek zęba oraz nie zwiększa podatności na próchnicę. Podczas kuracji wybielania zębów nie należy: palić papierosów, pić mocno barwiących napojów, stosować innych środków wybielających. Pacjenci, jeszcze przed zabiegiem wybielenia zębów powinni: oczyścić zęby z kamienia i osadu nazębnego, wypełnić ubytki próchnicowe, wymienić wypełnienia nieszczelne oraz skonsultować się ze stomatologiem co do stanu tkanek przyzębia.

 

Efekty związane z wybielaniem zębów

Prawidłowo przeprowadzone wybielanie zębów oraz dostosowanie się do wskazówek stomatologa tuż po kuracji sprawi, że zęby będą czyste, lśniące oraz poprawi się ogólna estetyka uśmiechu. Stomatologia estetyczna jest dziedziną, która cieszy się dużą popularnością. Dlatego warto dowiedzieć się, z jakich możemy skorzystać zabiegów. Dodatkowo, warto też zwracać uwagę na stan zgryzu i jeśli zajdzie taka koniczność to zająć się jego korektą. Dziedzina taka jak ortodoncja proponuje wiele rozwiązań nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy po zastosowaniu odpowiednich aparatów mogą cieszyć się prostym zgryzem. Aktualnie, ortodoncja oddziałuje nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na opóźnienie starzenia się twarzy, czy poprawę wymowy u pacjenta.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 18 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca