Wywrota

Po czym poznać, że należy wymienić rury?

Sprawność rur kanalizacyjnych nie stanowi problemu szczególnie w nowym budownictwie. Systemy wykonane z rur PCV będą służyć w nienaruszonym stanie przez lata. Trudniej sytuacja wygląda w przypadku kamienic i starego budownictwa innego typu. Kilkadziesiąt lat temu stosowano rury żeliwne, których stan po tak długim czasie może wymagać wymiany.

Dziwne odgłosy i nieprzyjemne zapachy dochodzące z rur

Kiedy po odkręceniu wody w wannie lub zlewie, podczas jej spływania słychać niepokojące bulgotanie to znak, że w instalacji powstał lub powstaje zator. Pierwszym krokiem jest udrażnianie rur, by upewnić się, że to jest przyczyną wolniejszego spływania wody i dźwięków dochodzących z kanalizacji. Jeśli jednak po wykonaniu tego zabiegu sytuacja się nie zmienia, prawdopodobnie światło rur zmniejszyło się poprzez nawarstwianie się przez wiele lat rdzy i drobnych odpadków. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy stankan.pl w celu wymiany rur, nim dojdzie do poważniejszych problemów z systemem kanalizacyjnym.

 

Sytuacja prezentuje się tak samo w przypadku nieprzyjemnego zapachu, który stając się coraz bardziej intensywny, jest jednocześnie bardziej uciążliwy, nie tylko dla samych mieszkańców, ale również ich sąsiadów.

 

Woda zatrzymuje się lub cofa

Problem ze spływaniem wody to znak, że instalacja kanalizacyjna wymaga działań. Pierwszą czynnością może być sprawdzenie światła rur oraz czy w którymś miejscu nie nagromadziły się nieczystości, tworząc tym samym klin uniemożliwiający swobodne odpływanie wody. Jeśli jednak problem wciąż występuję, prawdopodobnie rury będą do wymiany. Szybkie działanie, szczególnie w przypadku starych instalacji, może uchronić przed cofnięciem się wody. Niestety woda nie wypływa z toalety czy brodzika sama, ale w towarzystwie zanieczyszczeń. Konsekwencją jest nie tylko zalane mieszkanie i unoszący się w powietrzu odór, ponieważ odpady znajdujące się w wodzie mają negatywne działanie na meble, sprzęty, ściany oraz podłogi.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 25 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca