Wywrota

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Wpis dotyczy podstawowych błędów osób, które pragną schudnąć. Podkreślenie roli odpowiednio dobranego planu oraz wsparcia kompetentnej osoby (trenera personalnego lub dietetyka) jest dla wielu osób kluczem do sukcesu. Jeśli sam nie masz dostatecznej wiedzy i motywacji do osiągnięcia swoich celów, najlepszym wyjściem jest współpraca ze specjalistą.

Jak zawsze z końcem starego roku niemalże każdy analizuje minione dwanaście miesięcy i cele jakie sobie założył. Jak się okazuje, zdecydowana większość osób dochodzi do rozczarowującego wniosku, że nie zdołali zbyt wiele z nich zrealizować. Przeważnie na liście postanowień noworocznych znajduje się zapis o rzuceniu palenia, nauczeniu się nowej rzeczy i oczywiście zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Z reguły zapał, aby osiągnąć to ostatnie, starcza na jakieś 30 dni po czym wraca się do starych nawyków, a początkowa motywacja znika niczym pączki w tłusty czwartek.

 

W związku z tym warto zastanowić się dlaczego mimo ogromnych chęci, tak wielu osobom nie udaje się osiągnąć celu?

Motywacja - kluczowy czynnik?

Aby coś zmienić w swoim życiu konieczne jest znalezienie celu i motywacji. I choć wiele osób decydując się na zmiany ma ogromne pokłady motywacji, to jak już na początku wspomniano, z czasem ona słabnie. Nic dziwnego, że w przypadku chęci do zmiany swojej sylwetki coraz więcej osób decyduje się na współpracę ze specjalistą. Mowa tu chociażby o trenerze personalnym, który powinien nie tylko zadbać o odpowiedni plan treningowy, ale również podtrzymywać tę iskrę chęci dążenia do celu. Często taka droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest wyboista i wymaga ogromnej wiedzy. W związku z tym posiadanie u swego boku kompetentnej osoby zdecydowanie ułatwia tę drogę. Jak wiadomo, wiele osób poddaje się po kilku niepowodzeniach, a dzięki trenerowi personalnemu można ich uniknąć.

Zrób swój plan działania

Prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem w całym procesie utraty wagi jest właśnie zmiana swoich nawyków, głównie tych żywieniowych. Z pomocą może przyjść dietetyk lub dobry trener personalny, który posiada wiedze z zakresu dietetyki. Istotny jest w tym procesie także czas i cierpliwość. Skoro przez wiele miesięcy, a raczej lata żyło się w pewnych ramach to nie jest łatwo z nich tak po prostu wyjść. Natomiast to, co zdecydowanie ułatwia tę drogę jest odpowiednio skrojony do naszych potrzeb plan działania i jasne wytyczne. Zdecydowanie łatwiej jest dokonać zmian, jeśli wie się dokładnie co robić. Błądzenie niczym dziecko we mgle to z reguły prosta droga do porażki.

Co do samego planu i celów jakie sobie stawiamy to również należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach – kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Po pierwsze musi on być oczywiście ambitny, ale i realny. Założenie utraty 15 kilogramów w ciągu miesiąca jest co najmniej trudne, nie mówiąc o kwestiach zdrowotnych takiego spadku wagi. Ponadto ważne jest ustalenie daty realizacji takiego celu, aby czas działał na naszą korzyść. Często takie wydarzenia jak ślub lub wyjazd na wakacje są niezwykle motywujące. Chęć poprawienia swojego wyglądu na ważnej uroczystości, czy po prostu wyrzeźbienie mięśni brzucha na plażę mogą okazać się najlepszą „marchewką”.

 

Brak planu i wytrwałości to najczęstsze powody niepowodzenia wśród osób chcących schudnąć. To ile masz do zrzucenia nie ma większego znaczenia, determinuje to tylko ile zajmie ten proces czasu. Oczywiście są choroby, które nie pomagają w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, natomiast po to warto udać się do lekarza, a następnie do odpowiedniego trenera lub dietetyka, by pomógł ułożyć odpowiedni plan. Jak widać wszystkie bolączki osób pragnących pozbyć się nadprogramowych kilogramów zaczynają się od tak prozaicznej rzeczy jak dobry plan i motywacja.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 31 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca