Wywrota

Dlaczego warto chodzić na zajęcia taneczne?

Zajęcia taneczne to forma ruchu, którą można polecić każdemu niezależnie od wieku, a nawet sprawności. Często rozumiemy potrzebę uprawiania sportu, zazwyczaj zwiększenie aktywności fizycznej jest wysoko na liście priorytetów, na przykład, kiedy robimy noworoczne postanowienia. W praktyce często zapał szybko nam mija. Odpowiedzią mogą być zajęcia taneczne, które łączą ruch z zamiłowaniem do muzyki i są doskonałą formą aktywności, spędzenia wolnego czasu oraz integracji z innymi osobami. Dlatego warto chodzić na zajęcia tanecznie, niezależnie od naszych zdolności, dotychczasowych umiejętności i warunków.

Muzyka łagodzi obyczaje
Zajęcia taneczne wpływają kształtująco nie tylko na ciało. To doskonała i łagodna forma treningu dla osób niezaawansowanych, ale może stać się pełną pracą nad konkretną choreografią dla osób zaawansowanych, dla profesjonalistów w toku zajęć indywidualnych. Taką ofertę mają zespoły Universe w Samo Centrum Wszechświata. Możesz brać udział zarówno w programach indywidualnych, jak i grupowych, na różnym stopniu zaawansowania i w różnych stylach tanecznych. Warto podkreślić, że taniec jest wyjątkową formą ruchu, która jednocześnie kojąco wpływa na wszystkie zmysły. Kontakt z innymi tancerzami i trenerami podnosi umiejętności interpersonalne oraz pewność siebie. Zespoły Universe to różne grupy wiekowe, dedykowane nawet najmłodszym tancerzom poniżej 11 roku życia. Dla dzieci kontakt z tańcem i muzyką jest niezmiernie cenny, wyrabia wrażliwość, ale jednocześnie dyscyplinę oraz umiejętności pracy zespołowej. To wszystko będzie procentowało nie tylko na scenie dla młodych artystów, ale także w każdym innym aspekcie ich przyszłego życia.


Dla ciała i dla ducha

To, że taniec wpływa nie tylko pozytywnie na ciało, w odróżnieniu od innych form ruchu jest poparte badaniami naukowymi. Wpływ tańca na rozwój człowieka badała doktor Perta Jansen z uniwersytetu w Regensburgu. Badanie polegało na tym, że podzieliła ona grupę dzieci w wieku 13 lat na dwie, z których jedna chodziła na twórcze zajęcia taneczne, a druga na zwykłą gimnastykę przez ponad miesiąc. Badane dzieci wypełniały testy zdolności umysłowych, które wykazały, że rozwój wyobraźni przestrzennej był lepszy w grupie tanecznej. „Wymagana w tańcu synchronizacja ruchów idealnie przeciera nasze szlaki neuronalne” – wyjaśniają badacze. Nawet jeśli taniec naszego dziecka nie zamieni się w życiową pasję czy powołanie, warto zapisać pociechę na takie zajęcia, by wspierać także jej rozwój intelektualny. Taniec kształtuje także pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Taniec stanowi też naturalną formę rozładowania ogromnej potrzeby ruchu, którą mają szczególnie młodsze dzieci. Niezaspokojenie potrzeby ruchu może spowodować powstanie wszelkich napięć w ciele dziecka, co w konsekwencjach doprowadzić może nawet do zaburzeń emocjonalnych.


Nie daj się jesiennej chandrze
Jest jeszcze jedna bardzo ważna korzyść wynikająca z uprawiania tańca. Taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia – czyli endorfin. Dlatego każdy, kogo dopadają okresowe spadki nastroju, powinien pomyśleć o zajęciach tanecznych, jako skutecznej profilaktyce tych nieprzyjemnych stanów. Taniec to czysta radość.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 4 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca