Wywrota

Wyjeżdżasz do Niemiec? Sprawdź jak się przygotować!

Niemcy to kraj, który kusi nas z wielu powodów. Część z nas chce go poznać od strony turystycznej, inni zaś decydują się na wyjazd za pracą. Atrakcyjne oferty zatrudnienia, wyższe zarobki - to wszystko zachęca do podjęcia decyzji o wyjeździe. Jeśli takowa zapadła - warto wiedzieć w jaki sposób odpowiednio przygotować się do wyjazdu do Niemiec. Na szczęście, wcale nie musi to być trudne.

Zastanów się nad środkiem transportu

Jeśli podjąłeś decyzję o wyjeździe do Niemiec przed tobą największe wyzwanie - wybór środka transportu. Obecnie mamy sporo możliwości - zabranie się z innym podróżującym do Niemiec Polakiem, pociąg, samolot. Zanim jednak podejmiemy decyzję warto zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo oraz komfort. Podróż i inną prywatną osobą to ryzyko, samoloty są drogie, zaś transportowanie walizek z dworca do miejsca, w którym masz zamieszkać jest trudne. Z tych właśnie powodów warto zastanowić się nad podróżą busem. Na rynku jest wiele firm oferujących regularne połączenia. Busy do Niemiec to wygodne rozwiązanie, bezpieczna i komfortowa podróż, a przy tym dojazd wprost pod wskazany adres.


Jakie dokumenty musisz zabrać ze sobą?

Przygotowując się do wyjazdu do Niemiec koniecznie zabierz ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, które mogą ci się przydać. Przede wszystkim, jeśli nie masz jeszcze załatwionej pracy - koniecznie stwórz CV w języku niemieckim oraz przetłumacz wszystkie dokumenty, które potwierdzają twoje doświadczenie zawodowe.
Poza tym, niezbędne dokumenty, które musisz wziąć ze sobą to:
- dowód osobisty, paszport, prawo jazdy,
- EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (wyrobisz ją w oddziale NFZ) - pomoże ci zanim zostaniesz objęty ubezpieczeniem,
- potwierdzenie poprzedniego meldunku oraz niemiecki numer identyfikacji podatkowej - w przypadku, jeśli mieszkałeś już w Niemczech,
- akt ślubu oraz akty urodzenia dzieci.


Co powinno znaleźć się w walizce?

Oczywistym jest, że wyjeżdżając do Niemiec nie chcemy brać ze sobą zbyt wielu bagaży - nie tylko dlatego, żeby nie musieć za nie dopłacać, ale również z prostej przyczyny - jest to po prostu bardzo niekomfortowe. Mimo wszystko jednak musimy zabrać ze sobą rzeczy, które zapewnią nam komfortowy pobyt w ciągu pierwszych dni i tygodni. Na naszej liście znaleźć musi się: komputer oraz telefon komórkowy, ubrania na różną pogodę, gotówka (koniecznie w EURO), kontakty zapisane w notesie (w razie zgubienia telefonu) oraz porządne i wygodne buty.
 

Podsumowując, jeśli dobrze zaplanujemy swoją podróż, wybierzemy odpowiedni środek transportu oraz spakujemy wszystko to, co może okazać się potrzebne - zarówno dojazd do Niemiec jak i pierwsze dni pobytu nie będą stresujące. Warto więc zadbać o to odpowiednio wcześniej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 6 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca