Wywrota

Nauka języka obcego nie jest nudna

Czy w dzisiejszym świecie wyobrażamy sobie, że mówimy tylko w jednym języku? Wyjeżdżamy za granicę służbowo, na wakacje, do rodziny i nie rozumiemy zupełnie nic co inni do nas mówią? Idziemy w innym kraju do sklepu i nie potrafimy nawet zrobić zakupów? Dzisiaj prawie każdy chce nauczyć się innego języka. Najczęściej jest to Angielski, ale nie tylko, często jest to także Niemiecki, Włoski, Francuski, Hiszpański, Rosyjski, ale także wiele innych, których uczy się znacznie mniej osób, ale jednak każdy chce mówić minimum w dwóch językach.

Niektórym nauka języka obcego idzie z łatwością i nie muszą oni przykładać szczególnie dużej wagi do nauki. Wystarczy im rok i już mówią biegle w danym języku. Są też osoby, którym nauka języka obcego idzie znacznie ciężej i muszą one spędzać nad książkami, zadaniami i innymi formami nauki po kilka godzin dziennie. Niezmiennie jednak czy mamy trudności w nauce języka obcego czy idzie nam to z łatwością musimy opanować czasy, jak największą ilość słówek, pisownię, wymowę i starać się, aby to wszystko było biegłe i abyśmy nie musieli zastanawiać się w rozmowie z inną osobą, co w danej chwili należy powiedzieć.

 

Jest wiele sposobów na naukę języka obcego. Szkoły językowe, wyjazdy za granicę, korepetycje, oglądanie filmów, wykonywanie zadań książkowych oraz czytanie książek w danym języku. Ostatnia metoda jest szczególnie pomocna. Podczas czytania w innym języku, nasz mózg ma wyłącznie styczność z danym językiem, zapamiętuje pisownię oraz wymowę. Poprzez czytanie uczymy się wielu nowych słówek, nawet jeśli wszystkich nie zrozumiemy od razu i uczymy się stosować odpowiedniego czasu w danej sytuacji. Niektórzy mogą powiedzieć, że przecież wykonywanie zadań z ćwiczeń daje taki sam efekt, otóż nie. Przy wykonywaniu ćwiczeń nasz mózg stara się wybrać najodpowiedniejszą opcję, niestety po kilku chwilach zmienia zdanie, że jednak powinien być inny czas, niż nam się na początku wydawało i najczęściej ostatecznie piszemy źle. Podczas czytania książki nie mamy takie problemu, ponieważ w książce wszystkie zdania napisane są poprawnie i nasz mózg dzięki temu jest pewny, że w danej chwili musi być zastosowany dany czas i na przyszłość nie będziemy popełniać błędów gramatycznych.

Oczywiście zależy nam na tym, aby książki obcojęzyczne były ciekawe i tanie, ponieważ każdy liczy się z kosztami kupowania książek. Musimy znaleźć sklep, który oferuje bogaty wybór książek i ma przystępne ceny. Jednym z takich sklepów może być np. https://skupszop.pl/ksiazki-obcojezyczne-9145 , gdzie możemy znaleźć wiele książek, w wielu gatunkach i wielu językach.

 

Podsumowując, jeżeli chcemy dobrze nauczyć się danego języka, musimy czytać książki w danym języku i mieć jak najwięcej styczności z danym językiem. Wtedy na pewno będziemy biegle nim władać, nieważne czy nauka języka obcego idzie nam bez problemu, czy z lekkimi trudnościami.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 6 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca